Спецможливості
Новини

Україна не використовує торговельний потенціал 75 ринків

03.04.2017
1142
Україна не використовує торговельний потенціал 75 ринків фото, ілюстрація
Згідно зі здійсненими розрахунками, у 2015 році «недоторговано» на близько $6 млрд

Відповідно до методології Міжнародного торговельного центру, що базується на гравітаційній моделі зовнішньої торгівлі, було визначено 75 ринків, торговельний потенціал яких не повністю використаний українськими підприємствами. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Найбільші з них - Сполучені Штати Америки, Німеччина, Великобританія, Франція, Японія, Канада. Згідно зі здійсненими розрахунками, у 2015 році «недоторговано» на близько $6 млрд. Визначення цих ринків не означає автоматичну відмову від традиційних, а й дає уявлення щодо можливої географічної диверсифікації експорту та потенціалу нових ринків.

Аналіз експорту українського АПК показує збільшення кількості квот на українську продукцію з боку ЄС. Найбільший споживач української органіки – Німеччина. Китай планує збільшити поставки кукурудзи з України. Також розглядається збільшення товарної лінійки за експорту у заможні країни Перської затоки й ті, які швидко розвиваються у Африці. 

Проте, експорт зросте за умов:

1 - усунення перешкод та створення умов (створення цілісної системи підтримки та просування експорту розвиток інфраструктури; впровадження регулювання, яке сприятиме інноваціям; поліпшення умов залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій; лібералізація валютного регулювання; ефективне впровадження податкового та митного регулювання);

2 - стратегічна робота з ринками у фокусі (визначення ринків у фокусі; надання відомостей про ринки та вимоги доступу до них; визначення особливостей попиту на певні продукти);

3 - доступ до ринків (ефективне використання наявних угод про вільну торгівлю, зокрема із ЄС, ЄАВТ, СНД, Канадою, Грузією та підписання нових – із Туреччиною та Ізраїлем; приєднання до Регіональної конвенції про Пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження).

З метою підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на світових ринках будуть здійснені такі заходи: створення Інституції з підтримки та просування експорту; ради з міжнародної торгівлі при КМУ; експортно-кредитного агентства; мережі підтримки торгівлі; єдиного веб-ресурсу для інформаційної підтримки українських експортерів; торговельних представництв у складі дипломатичних місій.

Одночасно планується проведення заходів із поліпшення рівня поінформованості експортерів про доступні послуги з підтримки торгівлі, зокрема – допомоги в організації та участі у міжнародних виставках та ярмарках, торговельних місіях.

Ключові слова: торговля, експорт, ЄС, АПК

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0