Спецможливості
Новини

Вчені не довели негативний вплив ГМО на здоров'я людини

13.12.2016
2617
Вчені не довели негативний вплив ГМО на здоров'я людини фото, ілюстрація
Вживання продуктів з ГМ-культур ніяк не корелює із захворюваннями на рак, ожиріння, діабет, хвороби шлунково-кишкового тракту, захворюваннями нирок, аутизмом та алергіями

Вчені не знайшли ніяких ознак негативного впливу продуктів з ГМ-культур на здоров'я людини. Вживання продуктів з ГМ-культур ніяк не корелює із захворюваннями на рак, ожиріння, діабет, хвороби шлунково-кишкового тракту, захворюваннями нирок, аутизмом та алергіями. Також не встановлено довготривалого підвищення захворюваності після масового поширення продуктів харчування з ГМ-культур в США і Канаді в 90-і роки.

Такими є результати наймасштабнішого на сьогоднішній день дослідження майже 900 наукових статей, опублікованих за останні 30 років, на тему впливу ГМ-культур на організм людини і навколишнє середовище, повідомляє propozitsiya.com.
Аналіз статей проводив два роки комітет з 50 вчених, дослідників і фахівців від сільського господарства і біотехнологій. Документ рецензували 26 незалежних експертів.
В ході дослідження виявлено навіть певні свідчення позитивного впливу ГМО на здоров'я людей через скорочення кількості інсектицидних отруєнь і підвищення рівня вітамінів у населення країн, що розвиваються.
Крім впливу на здоров'я, були ретельно проаналізовані ще два важливих аспекти застосування ГМО-культур: це вплив на навколишнє середовище і значення для фермерських господарств. "Використання стійких до комах і гербіцидів культур не зменшує загальне різноїття флори і фауни, а стійкі до комах культури іноді збільшують її", - говорить один з висновків.
Поширене побоювання щодо ГМО, що штучні гени проникнуть в дику природу, теж виявилося безпідставним. Правда, дослідження показало, що цей процес можливий, але не вдалося виявити ніяких несприятливих наслідків від перенесення генів.
Вивчення врожайності і прибутковості фермерських господарств теж не виявило будь-яких тривожних тенденцій. Корпорації продають фермерам ГМ-культури за підвищеною ціною і забороняють розводити їх самостійно, оскільки вони захищені патентами. Але збитки з лишком компенсуються підвищеною врожайністю та іншими перевагами, які отримують фермерські господарства.
В цілому, вчені ніяк не можуть знайти хоч якісь ознаки шкоди ГМО, але громадська думка все одно негативно сприймає генну інженерію. Більшість населення США, ЄС та інших країн побоюються, що продукти з ГМО становлять загрозу здоров'ю. Цим активно користуються виробники продуктів харчування, які просувають свої товари c позначкою "Без ГМО", у тому числі кухонну сіль та інші продукти, які не мають відношення до генетично модифікованих культур.

Ключові слова: ГМО, защита ГМО

Інтерв'ю
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0