Спецможливості
Новини

Стало відомо, хто знищив виноградники в Шато

02.12.2016
1492
Стало відомо, хто знищив виноградники в Шато фото, ілюстрація
Крістоф Лакарен: "Все, що відбувається - це дурість, сюрреалізм. І зараз мені загрожує штраф"

За знищення виноградників французького винороба Крістофа Лакарена в Шато Одеській області, про яке раніше писала propozitsiya.com, стояло троє пайовиків. Винороб пов'язує їх дії з бажанням невідомих бізнесменів забудувати землі під виноградниками - про це заявив він в інтерв'ю "Економічній правді".

За його словами, 25 листопада вранці бульдозер заїхав на територію його господарства і в трьох різних місцях викорчував дуже якісні виноградники. Сім'я французького винороба викликала поліцію, склали протокол.

За словами винороба, земля знаходиться в оренді з 2007 р. на 15 років. Це вже не перший випадок, коли Лакарену намагаються перешкодити - на початку року він уже пережив наліт податківців, які звинуватили його в нелегальному виробництві і продажу алкоголю.

К.Лакарен зазначає, що навіть не зважаючи на прийняття ВР закону, який скасовує ліцензію на оптовий продаж вина для малого бізнесу, дрібним виноробам від цього стало не набагато легше. По-перше, щоб отримати всі необхідні ліцензії, потрібно пройти через справжнє бюрократичне пекло, витратити не один місяць і обійти не одне відомство. По-друге, підвищена увага податківців до дрібних виробників, які намагаються вийти в легальну площину, тільки погіршують ситуацію і робить виноробство не найбільш привабливим справою.

"Отримати ліцензією на виробництво вина намагалися це зробити в січні, лютому, березні і лише 4 квітня питання з акцизом і ліцензією зважився. Потрібна ще ліцензія на роботу, на виробництво виноматеріалу, на виробництво вина, на розлив вина і ще один момент: коли ви хочете продати в ресторан або магазин, вам потрібна ще ліцензія за мільйон гривень на оптовий продаж. Що я платив офіційно. Ліцензію на переробку винограду та ліцензію на розлив вина. А минулого тижня мені сказали, що мої ліцензії неповні, що, у мене, мовляв, немає ліцензії на виноматеріали і на розлив в пляшки. Як можна видавати ліцензію на продаж, якщо немає ліцензії на розлив в пляшки? Все, що відбувається - це дурість, сюрреалізм. І зараз мені загрожує штраф", - каже винороб і наводить інші приклади.

Бізнесмен впевнений, що в Україні діє монополізм, а маленький і середній бізнес нікуди не пускають. Попри реформи, залучення коштів у Європи і Америки, реальних змін у країні немає, констатує К.Лакарен.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0