Спецможливості
Новини

Випадки рейдерства щороку збільшуються на 100%, - експерт

30.01.2017
1211
Випадки рейдерства щороку збільшуються на 100%, - експерт фото, ілюстрація
Тенденція земельних захоплень в Україні зростає. А випадки рейдерства з кожним роком збільшуються на 100%

Тенденція земельних захоплень в Україні зростає. А випадки рейдерства з кожним роком збільшуються на 100%. Таку думку висловив партнер юридичної фірми «ОМП» та викладач курсу Agro MBA від Києво-Могилянської бізнес школи Микола Орлов, пише propozitsiya.com з посиланням на td-sv.com.

Аналітик визначає також головні риси сучасного рейдерства. Так, за його словами, те, що ми бачимо сьогодні, відрізняється від аналогічного явища 90-х років, коли криміналітет намагався захопити майно або фінанси компаній. Сучасне рейдерство – це дії, в процесі яких виникає захоплення ринку одного бізнесу іншим. Напрямок такого рейдерства здебільшого є суто комерційним. Отже, сьогодні ми можемо спостерігати саме комерційне рейдерство.

На думку М.Орлова, причинами сучасного рейдерства є недостатня юридична грамотність громадян під час укладання договорів. З іншого боку, зараз відбувається розподіл частин ринку, під час якого малі компанії поглинаються більш великими.

А от Євген Кузьмін, адвокат та керуючий партнер АБ «Кузьмін та партнери», вважає рейдерство головною проблемою і великих агрокомпаній також, конкуренцію серед яких він називає доволі жорсткою. Таке протистояння відразу виводить з гри слабких гравців, залишаючи на плаву «справжніх профі».

2016 рік став рекордним за рейдерством за останні десять років за кількістю захоплень і різноманіттям механізмів і схем, за якими вони відбувалися - понад 7 тис. випадків. За даними досліджень Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), злодії не гребують нічим – ні технікою, ні врожаями, ні землями, а інколи не зупиняються навіть перед вбивством законних власників господарств.

 

Ключові слова: рейдерство

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0