Спецможливості
Техніка та обладнання

Широка модельна лінійка борін «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН»: інструкція для використання

17.04.2018
4267
Широка модельна лінійка борін «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН»: інструкція для використання фото, ілюстрація
Наступає весняна посівна кампанія. І її успіх безпосередньо залежить від підбору грунтообробних знарядь. Правильний вибір і застосування техніки за призначенням — запорука отримання високих урожаїв.
 
«ЛОЗОВСЬКІ МАШИНИ» пропонують великий спектр інноваційних, мультифункціональних і надійних агрегатів. Автопарк компанії вкомплектований знаряддями, які виконують як традиційну, так і мінімальну технологію обробітку грунту. Підходять знаряддя для звичайного, органічного землеробства, а також орієнтовані на все різноманіття грунтів і регіонів України та країн СНД. В асортименті торгової марки — широка лінійка борін, які виконують  весняні та осінні роботи.
 
 

Зубопружинні борони ЛІРА

 
 
Увага до деталей, простий і функціональний дизайн — такими принципами керувалися конструктори, створюючи зубову борону ЛІРА. Широкозахватне гідрофіковане знаряддя представлено в двох варіантах з робочою шириною 15 і 24 м. Техніка агрегатується навісним способом за допомогою тракторів із мінімальною потужністю 80 і 130 к. с. відповідно.
 
Агрегат призначений для ранньовесняного боронування грунту задля руйнування поверхневої корки. Його також використовують для закриття вологи, знищення бур'янів у фазі «білої нитки», рівномірного розподілення  полем пожнивних решто,і закладення насіння та внесення мінеральних добрив.
 
Конфігурація:
 
борони складаються з причіпного пристрою (сниці), центральної рами, до якої шарнірно приєднані бічні рами борони;
на раму з профільних труб окремо на ланцюгах підвішені секції з робочими органами у вигляді пружинного зуба;
конфігурація рами і причіпного пристрою дає змогу  трактористу переводити борону з транспортного положення в робоче і навпаки.
 
 
Пристрій робочих секцій:
 
робочі секції мають п'ять рядів пружинних зубів, розташованих зі зміщенням один щодо одного;
кут нахилу зубів регулюється одночасно на всій секції в межах від 1° до 90° з інтервалом 15°.
 
Основні переваги:
пружинні зуби, що  розташовані зі зміщенням відповідно один до  одного з кроком — 38 мм, виконують  якісний обробіток без пропусків;
координований кут нахилу зубів дає змогу контролювати тиск на робочі органи, варіювати глибину занурення в межах від 1 до 9 см, що своєю чергою сприяє дбайливому обробітку  грунту;
завдяки вібраційній дії пружних зубів, борона не забивається і забезпечує високу якість розпушування ґрунту;
робочі органи виконані з високоміцної сталі з подвійною термічною обробкою, що значно підвищує ресурс агрегату;
підвішування окремих секцій на ланцюгах гарантує максимально точне копіювання рельєфу будь-якої складності.

 

Важкі пружинні борони ЛІРА XL

 
 
Пропонуються моделі ЛІРА XL-15 і XL-21 з шириною захвату 15 і 21 м. Агрегатуються з тракторами потужністю від 160 к. с. і від 300 к. с. відповідно.
 
Високопродуктивне знаряддя дає можливість об'єднати п'ять технологічних операцій в одну. За один прохід машина закриває вологу, вирівнює поверхневий шар грунту, готує поле до посіву, здійснює внесення добрив і пестицидів, рівномірно розподіляє пожнивні рештки.
 
Призначення ліри XL - передпосівна підготовка на попередньо зораному полі, ранньовесняне боронування грунту задля провокування зростання бур'янів і закриття вологи, лущення стерні зернових.
 
Структура робочих секцій:
 
основа ЛІРА ХL - це рама з п'ятьма рядами зубів діаметром 16 мм і висотою 762 мм, установлених на параллелограмі;
робочі секції складаються з встановлених на параллелограмі п'яти рядів пружинних зубів, розташованих зі зміщенням один щодо одного;
кут нахилу зубів регулюється одночасно по всій секції в межах від 45° до 90° з інтервалом в 15°.
 
 
Переваги:
 
висока продуктивність - до 25 га/год;
підвіс автономних робочих елементів, що зберігають контакт з будь-яким ландшафтом, гарантуючи його ідеальне копіювання та формування рівного шару всією товщиною;
завдяки еластичним тросам машина вільно маневрує на поворотах;
додаткову зносостійкість забезпечує кована хрестовина;
регульоване пружинами зусилля притиснення секцій дає можливість налаштувати борону як на легкий, так і на складний обробіток.
 
 

Шлейф-борона ЛАРІ

 
 
ЛАРІ представлена в двох варіантах: з шириною захвату 15 і 21 м. Для управління знаряддями підійдуть трактори з мінімальною потужністю 170 і 300 к. с.
 
Основне призначення ЛАРІ - розпушування грунту і вирівнювання поля для підготовки ґрунту до посіву і збереження вологи. Оскільки борона практично не чутлива до вологості, а конструкція робочого органу (ромбовидного зуба) виключає налипання і забивання, вона ефективна як навесні, так і восени і може працювати в полі за будь-якої погоди набагато раніше за інших агрегатів.
 
Структура робочих секцій:
 
робочі секції складаються з встановлених на стрілах 16 рядів зубів, розташованих зі зміщенням відповідно один до одного;
залежно від напрямку переміщення секцій можливі два варіанти кута нахилу зубів.
 
 
Переваги:
 
розташування зубів дає змогу виконувати високоякісний обробіток без пропусків;
регульований кут нахилу зубів змінює агресивність обробітку залежно від необхідного завдання;
зносостійкі зуби виготовлені зі спеціальної рессорно-пружинної сталі з високою твердістю робочої поверхні (55 ... 60 HRC);
копіювання нерівностей поля досягається завдяки підвісу окремих секцій на ланцюгах.
Знаряддя ЛАРІ і ЛІРА XL мають уніфіковані рами, що може легко модифікувати шлейф-борону в важку пружинну борону і навпаки. Фактично, придбавши одне знаряддя і спеціальний комплект переоснащення, замовник отримує два агрегати зі значно меншими фінансовими витратами.

 

Ротаційна борона ДИНАР

 

Борони виконують досходове та післяослесходовое боронование для закриття вологи, ефективно розпушують щільну ґрунтову корку и виконують аерацію ґрунту, придатні як для традиційного, так і  для консервованого обробітку. Актуальні за обробітку  зернових і просапних культур, а також овочів на всіх типах ґрунтів.

Конфігурація:
 
Конструкція борони складається з центральної рами з двома гідравлічно бічними напіврами спеціального профілю, щр складаються, до яких кронштейнами приєднані робочі стійки із зірочками. У транспортному положенні ширина дорівнює 3 м за робочих габаритів  6,4 м. ДІНАР інтенсивно перемішує і розпушує ґрунт на глибину до 5 см. Оптимальна потужність трактора для управління технікою становить від 110 к.с.
 
Агрегат має два варіанти зірочок діаметром 534 мм:
 
вироблене з високоміцного чавуну - потужна універсальна зірочка для всіх типів робіт;
збірна з кованими зубами - для роботи на кам'яних ґрунтах з можливістю заміни окремих зубів.
 
 
Переваги:
 
модель дає змогу встановлювати робочі стійки як для суцільного обробітку, так і для проведення міжрядного обробітку грунтів просапних культур, для контролю глибини занурення зірочок в грунт знаряддя в базовій комплектації забезпечено опорними колесами;
кріплення робочих органів на раму спеціального профілю здійснюється за допомогою затягування одного болта, швидкий монтаж забезпечує мінімальну трудомісткість перестановки стійок на різні міжряддя;
балансована установка зірочок на відміну від жорсткого підвісу забезпечує їнійх постійний контакт з грунтом і знижує динамічні навантаження на підшипники;
зірочки з косим зубом залежно від обраного завдання забезпечують або вертикальне входження зуба в грунт з «мікровзривом» на виході, що мінімально пошкоджує рослини і максимально насичує ґрунт киснем, або підвищену інтенсивність впливу на грунт, що підходить для інтенсивнішого обробітку грунту.
Порівняльний огляд властивостей і потенційних можливостей сільгоспзнарядь допоможе аграріям визначитися з їхнім вибором:

Операція, що виконується

ЛІРА

ЛІРА XL

ЛАРІ

ДИНАР

Лущення стерні зернових

--

+

--

--

Закрыття вологи навесні під паром

0

++

++

--

Закрыття вологи навесні по озимих

++

--

--

+

Знищення бур'янів у фазі "білої нитки" по сходах

++

--

--

0

Передпосівна підготовка ппопередньо зораного ґрунту

0

+

++

--

Міжрядний обробіток

--

--

--

+

Аерація ґрунту по сходах

+

--

--

++

 

Ключові слова: бороны, Лозівські машини

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0