Спецможливості
Новини

Шотландські вчені вивели породу свиней, стійку до АЧС

10.02.2017
2084
Шотландські вчені вивели породу свиней, стійку до АЧС фото, ілюстрація
Використавши прогресивні генетичні методи, вчені виробили породу свиней з геном бородавочника - вид з сімейства свиней, що мешкає в Африці, а також чагарникової свині

Команда дослідників Рослінського інституту з Шотландії вивела породу свиней, стійких до африканської чуми, пише propozitsiya.com з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Використавши прогресивні генетичні методи, вчені виробили породу свиней з геном бородавочника - вид з сімейства свиней, що мешкає в Африці, а також чагарникової свині. На думку науковців, даний ген може захистити тварин від зараження вірусом африканської чуми.

Переносниками АЧС є кліщі. Коли заражається звичайна свиня, вона швидко  вмирає, але у бородавочників і кустарних свиней при зараженні не виявляються симптоми захворювання.

Дослідження зосереджено на одному з генів під назвою RELA, знайденого у домашніх свиней. Даний ген викликає підвищину роботу імунної системи. Слід зазначити, що гени бородавочників і кустарних свиней трохи відрізняються від RELA, знайденого у домашніх свиней. Їх ген - Allele.

Дослідники використовували метод генного редагування, щоб змінити генетичний код домашніх свиней. В кінцевому рахунку, вчені перетворили ген RELA в Allele.

На даний момент науковці проводять клінічні випробування, щоб перевірити, підвищила чи генетична зміна стійкість свиней до захворювання.

За словами професора Брюса Вайтлі, основною метою дослідників є поліпшення стійкості до хвороб домашніх свиней у всьому світі. Вчені прагнуть забезпечити фермерів здоровими і більш продуктивними тваринами.

Ключові слова: свиноводство, АЧС

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0