Спецможливості
Новини

Садівники Польщі відмовляються від вирощування чорної смородини через критично низькі ціни

11.07.2018
2295
Садівники Польщі відмовляються від вирощування чорної смородини через критично низькі ціни фото, ілюстрація

Ціни на чорну смородину в Польщі не покривають навіть частини виробничих витрат, передає propozitsiya.com з посиланням на EastFruit ..

Пропозиція чорної смородини на ринку Польщі стрімко скорочується. Уже сьогодні переробні підприємства відчувають труднощі з придбанням партій необхідних обсягів. Незважаючи на це, вони не готові підвищувати закупівельні ціни.

За інформацією експертів, як і тижнем раніше переробники готові закуповувати чорну смородину для виробництва джемів по 0,30-0,40 злотого за кг ($ 0,08-0,11 за кг), за ягоду на заморозку вони пропонують 0,45-0,60 злотого за кг ($ 0,12-0,16 за кг) залежно від калібру і якості.

Утім, самі садівники вважають такі ціни критично низькими: «Ціни на чорну смородину в цьому році не покривають навіть частини виробничих витрат і витрат на прибирання, а говорити про яку-небудь маржі в даному випадку і зовсім не доводиться».

У ситуації, що склалася, деякі фермери вже прийняли рішення залишити решту врожаю в садах. Крім того, вони заявляють про свій намір відмовитися від вирощування цієї культури в подальшому. На думку багатьох учасників ринку, такі тенденції можуть призвести до того, що відмова від виробництва чорної смородини в країні набуде масового характеру, що в свою чергу спричинить за собою різке зниження врожаю. У підсумку, впевнені польські садівники, не виключено, що вже через кілька років переробні заводи Польщі можуть зіткнутися з дефіцитом даного виду сировини.

Нагадаємо, що "в даний час лідером в Україні по посадкам є чорна смородина - близько 50% всіх площ с / г підприємств, суниця садова займає 20-24%, малина - 13-14%. Площі під ожиною, за даними Держстату, займають 13%, в той час як інші джерела вказують - 24% ", - повідомляє директор розплідника" Брусвяна "Ліліана Дмитрієва.

Лідерами з виробництва ягід всіх категорій залишаються Дніпропетровська і Донецька області, з виробництва на с / г підприємствах - Вінницька, Волинська, Житомирська та Хмельницька області. За її словами, саме в цих областях створено найбільшу кількість підприємств, що спеціалізуються на ягоді.

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0