Спецможливості
Новини

Рибні ресурси Азовського моря практично знищено, — Асоціація рибалок

11.01.2017
6431
Рибні ресурси Азовського моря практично знищено, — Асоціація рибалок фото, ілюстрація
Ресурси Азовського моря практично знищені: зі 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три (тюлька, бичок і хамса), інші виловлюються в мізерній кількості

Ресурси Азовського моря практично знищені: з 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три (тюлька, бичок і хамса), інші виловлюються в мізерній кількості. Про це повідомила прес-служба Асоціації рибалок України з посиланням на екологів, пише propozitsiya.com.

Ще недавно Азовське море перевершувало в 6,5 раз по рибопродуктивності Каспійське море. За даними Держекоінспекції Мінприроди України, за останнє десятиліття більш ніж у 20 разів знизився обсяг вилову піленгаса, в 5 разів — судака, в 7 — камбали-калкан.

Директор Національного природного ландшафтного парку «Меотида», еколог Геннадій Молодан, переконаний, що Азовське море погубила безвідповідальність і жадібність. «Але не все так погано — властивість екосистеми до самовідновлення ще не втрачено, тому необхідно терміново вживати жорстких заходів в галузі охорони і відтворення рибних запасів», — сказав він, додавши, що промисловий лов риби в Азовському морі треба заборонити не менше ніж на 5 років. Саме стільки потрібно, щоб море почало повертати свій рибний потенціал.

При цьому необхідно ввести жорсткі заходи як української, так і російської сторони.

Глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, переконаний, що пряма заборона промислу не повинна бути самоціллю, вона без Програми раціонального і цивілізованого використання водних біоресурсів Азовського моря нічого не дасть.

На його думку, до будь-якого використання рибних зграй Азовського моря треба підходити вибірково. Треба перенаправити промисел на ті види, чисельність яких знаходяться в задовільному стані.

Він також нагадав, що Азовське море використовується українцями спільно з Росією, і тому існує Постійно діюча українсько-російська комісія, яка прописує і затверджує регламент промислового лову, а так само кількість вилову (допустимі ліміти). За інформацією А. Чістякова, азовські рибалки виловлюють майже половину від усього вилову в країні.

«Сьогодні на межу виживання поставлено осетрові види риби, які через незадовільний екологічний стан Азовського басейну, браконьєрства і нерозумного ведення промислу знаходяться як вимираючі види в Червоній Книзі України. Так само сьогодні від цих причин і плюс ще майже повного зникнення природних нерестовищ дуже страждає мешканець Азовського моря — піленгас. Без всякого сумніву, останнім часом зграї піленгаса катастрофічно порідшали. Якщо в 2007 році його виловили 2 236 т, то в 2016 всього 109 т. В даний час природа дуже страждає від господарської діяльності, вона стала залежною від людини», — розповів голова Асоціації рибалок України.

Він упевнений: не обійтися без практики штучного зариблення аборигенними видами риби, зокрема піленгасом. «Знижуючи промисел, треба надати бізнесу всі умови для розвитку аква і марикультури, що передбачає створення садкових господарств, а також мідійних та устричних ферм», — резюмував А.Чистяков.

За даними «Азоврибоохрани», в 2016 році в Азовському морі виловлено рекордну кількість водних живих ресурсів — майже 36 тис. т. Найбільше зловлено бичка (21 тис. т), тюльки (12,5 тис. т) і хамси (2 тис . т). Промисел в 2016 році здійснювали 150 українських користувачів. «Це найкращий показник улову, починаючи з 2004 року, — повідомив керівник« Азоврибоохрани» Сергій Чих. — Завдяки професійній роботі рибоохорони ми змогли знизити факти незаконного вилову риби, а також вивести з тіні значну кількість неврахованого вилову промисловиків». Також, за його словами, запаси вищевказаних видів риб дозволяють збільшити результати вилову в кілька разів.

«Азоврибоохрана» інформує, що середній щорічний вилов в Азовському морі становить 28, 184 тис. т риби, в тому числі: азовської хамси - 5,91 тис. т, тюльки - 8,848 тис. т, бичків - 8,684 тис. т. Середній відсоток освоєння національних квот становить 33%. «При повному освоєнні науково обґрунтованого ліміту, без шкоди водним біоресурсів, є можливість видобувати близько 120 тис. Т риби та інших водних живих ресурсів», — розповіли в «Азоврибоохране».

Нагадаємо, Держрибагентство призупинило промисловий вилов риби на річці Південний Буг і в Дністровському водосховищі на період із 1 січня по 31 грудня 2017 року.

Ключові слова: риба, Госрыбагентство

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0