Продукція з українських фруктів - стабільно популярна в ЄС, США і Канаді
Продукція з перероблених українських фруктів користується стабільним попитом у ЄС і Північній Америці (США і Канада), де висока купівельна спроможність населення дозволяє розраховувати на високі ціни. Про це розповів кандидат економічних наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест» Богдан Духницький, пише propozitsiya.com.
У 2016 році основні валютні надходження вітчизняні експортери плодово-ягідної продукції отримали від поставок волоських горіхів (в основному лущених) і оброблених (сирих, варених і заморожених) плодів. Разом лущені волоські горіхи та оброблені плоди та ягоди забезпечили понад 70% виручки у структурі експорту продукції групи 8 УКТЗЕД «Їстівні плоди та горіхи».
Експерт додав: головними покупцями нашої продукції підгрупи 0811 «Плоди та горіхи, сирі, варені або морожені» є країни ЄС, зокрема Польща, Італія, Німеччина.
Більшу половину доходів від експорту сухофруктів (підгрупа 0813) українські експортери також отримують від європейських партнерів. Значним попитом на європейському ринку користуються українські яблучні соки та концентрати, квоти на які вичерпуються повністю йодними з перших у рамках функціонування зони вільної торгівлі з ЄС.
Також Б. Духницький нагадав, що заморожені, з доданням цукру фрукти, сухофрукти, соки – це продукти з доданою вартістю, вони реалізуються за значно вищими цінами у порівнянні зі свіжими.
До того ж, ціни на сировину більше коливаються залежно від зміни ринкової кон’юнктури.
Більше інформації - у статті.