Спецможливості
Новини

Потенціал насіння непідтвердженої якості у середньому – 15-30%

10.05.2017
2372
Потенціал насіння непідтвердженої якості у середньому – 15-30% фото, ілюстрація
Товаровиробники, бажаючи заощадити і "оптимізувати" свої витрати, одночасно розраховують отримати максимальний результат. Однак, заощаджуючи копійки, аграрії при цьому втрачають тисячі

Товаровиробники, бажаючи зекономити і "оптимізувати" свої витрати, одночасно розраховують отримати максимальний результат. Однак, заощаджуючи копійки, аграрії при цьому втрачають тисячі. Такий висновок зробила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Експерт навела прості розрахунки:

Ціна насіння не підтвердженої якості в середньому на 20-30%  менше. Але якщо купити насіння соняшнику для висіву та отримання товарного соняшнику:

Вартість 1 посівної одиниці - $140 (1 пос.од. на 2,2 га), на 1 га – вартість складе $65. Потенціал урожайності насіння підтвердженої якості  (супроводжуться сертифікатами на насіння: сертифікатом на сортові  якості та сертифікатом на посівні якості) в середньому становить 45 ц/га, до 55 ц/га (залежно від обраного сорту), ціна на отриманий  урожай в розрізі за 1 т/товар. соняшнику на квітень 2017 року – 11 тис. грн. Тобто 1 га - 11 тис.*4,5т/га = 49500 грн/га. Витрати на насіння на 1 га склали $65 (1800 грн).

Вартість 1 пос. одиниці  неоригінального насіння - $95 (1 пос.од. на 2,2 га), на 1 га – вартість складе $45. Потенціал насіння непідтвердженої якості – у кращому разі 50%, у середньому – 15-30%. У кращому випадку свої 49500 грн/га поділите удвічі = 24500, а то й утричі. При цьому на насінні ви зекономили – $20 (500 грн), втратили тисячі.

"Оскільки середньостатистичне поле соняшнику складає 100 га, то збитки збільшуються в рази", - зазначила С. Григоренко.

Експерт додала, що використання насіння непідтвердженої якості призводять до численних негативних наслідків: під ризиком опиняються джерела доходу фермерів та сільських економік; ставиться під загрозу продуктивність сільського господарства країни; продаж підробленого насіння може мати великий негативний ефект на статки фермерів, безпеку та стан довкілля. "Підроблене насіння становить суттєвий екологічний ризик врожаям фермерських господарств, оскільки воно може містити домішки и не даватиме обіцяних показників. Підроблене насіння, яке має в своєму складі шкідливі домішки, часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам", - зазначає виконавчий директор Насіннєвої асоціації України. при цьому постачальники підробленого насіння не надають базової супровідної інформації, залишаючи покупця  без інструкцій щодо відповідального і належного використання продукту і т.д.

Проблема підробок може бути розв’язана лише шляхом об’єднання зусиль як органів державної влади, так і самих виробників оригінальної продукції‚ та товаровиробників, які потерпають від поширення підробок.

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0