Спецможливості
Новини

Поставки українського продовольства до ОАЕ можуть бути припинені, - Б. Шаповал

08.02.2017
1344
Поставки українського продовольства до ОАЕ можуть бути припинені, - Б. Шаповал фото, ілюстрація
У разі, якщо українські органи не зможуть оперативно відновити сертифікацію, експортери будуть змушені призупинити поставки

Експорт української продовольчої продукції в Об'єднані Арабські Емірати в останні роки демонструє негативну динаміку і зараз на його частку припадає менше 1% експортної виручки. Така тенденція може бути поглиблена складнощами з сертифікацією «Халяль», які відчувалися в 2016 році і повторюються знову. Про це повідомляє прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB), пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

Згідно з повідомленням Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, з лютого 2017 року ОАЕ буде застосовуватися новий порядок контролю за збутом халяльної продукції. Таким чином, українські сертифікаційні центри повинні пройти процедуру реєстрації в Управлінні стандартизації та метрології ОАЕ, що може зайняти тривалий час, протягом якого українські сертифікати не будуть діяти.

«У разі, якщо українські органи не зможуть оперативно відновити сертифікацію, експортери будуть змушені призупинити поставки. Це може негативно вплинути на український експорт продовольства в ОАЕ, який в останні роки і так демонструє тенденцію до скорочення. У 2013-2015 роках виручка від поставок продовольчої продукції в цю країну скоротилася з $ 165 млн до $ 134 млн, а за 11 місяців 2016 маємо $ 106 млн. Тенденція невтішна», - зазначив директор Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал.

Ключові слова: експорт, Богдан Шаповал, UFEB

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0