Спецможливості
Новини

Польські фермери вимагають зупинити імпорт українського зерна

07.02.2017
2798
Польські фермери вимагають зупинити імпорт українського зерна фото, ілюстрація
Україна є великою загрозою для польського сільського господарства і польських фермерів

Польські фермери - виробники зернових культур, опинилися на межі розорення. За оцінками експертів, найсумніша ситуація склалася в Люблінському і Підкарпатському воєводствах. Фермери звинувачують у всьому низькі закупівельні ціни і великий обсяг імпорту зернових культур з України. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на dairynews.com.ua.

У комісії Сейму Польщі з питань сільського господарства і розвитку села на днях відбулися спеціальні слухання. Як розповів глава господарства з Люблінського воєводства Анджей Мадей, в його регіоні зерно коштує на 10-17% нижче, ніж в інших воєводствах країни. Причиною тому, за його словами, є масові поставки пшениці та кукурудзи з сусідньої України, яка орієнтується саме на східні провінції Польщі. При цьому Євросоюз допомагає Києву - за рахунок Варшави.

Міністерство сільського господарства Польщі вважає, що для хвилювань немає причин. Україна постачає зерно в рамках безмитної торгівлі, розмір квот Київ обговорює з Брюсселем. Однак, підкреслює голова Національної ради сільськогосподарських палат Польщі Віктор Шмулевич, контроль існує тільки на польсько-українському кордоні і відсутній, наприклад, з іншими країнами ЄС. Він передбачає, що українське зерно може потрапляти спочатку до Словаччини, а вже потім - до Польщі. «Україна хоче в цьому році провести 100 млн т зерна. Навіть якщо 10% його потрапить в нашу країну, це небезпечно для польського експорту і знизить нам ціну на 20%. Україна є великою загрозою для польського сільського господарства і польських фермерів», - говорить голова Палати сільського господарства Лодзинського воєводства Броніслав Венглевський.

Заступник міністра сільського господарства Яцек Богуцький перекладає відповідальність на Брюссель, який надав українцям квоти на зерно. «Польща на форумі Євросоюзу висунула дві вимоги. По-перше, ми не згодні на збільшення квот на імпорт і не підтримуємо це рішення. По-друге, ми внесли пропозицію про підвищення закупівельних цін до 150 євро за т. Однак нас не підтримують інші держави Євросоюзу. Також проти нас Єврокомісія», - сказав чиновник.

Польські фермери пропонують свої рішення. По-перше, перевіряти українське зерно на якість. Зокрема, на наявність ГМО. По-друге, фермери хотіли б поставити заслін на імпорт до Польщі не тільки зерна, але і добрив. Єврокомісія, навпаки, хоче розширити експортні квоти для українців за цими позиціями, щоб допомогти впоратися економіці країни з низкою проблем.

 

Довідка

За даними Євростату, в 2015 році з України в ЄС було імпортовано в цілому 9,9 млн т зернових, у тому числі 1,6 млн т пшениці і 7,9 млн т кукурудзи. Обсяг імпорту зернових в 2015 році виріс більш ніж на 40% в порівнянні з 2011-2014 роками.

У першому півріччі 2016 року поставки зернових з України в Євросоюз склав 5,7 млн ​​т, що на 17,5% більше, ніж в аналогічний період 2015 року. За підсумками 2015 року в Польщі надійшло 1,2 млн т зернових, у тому числі з України 169 тис. т, в основному кукурудзи.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0