Спецможливості
Новини

Нове добриво з квантовими точками підвищує врожайність салату на 50%

22.08.2017
2006
Нове добриво з квантовими точками підвищує врожайність салату на 50% фото, ілюстрація
Китайські вчені винайшли спосіб виробництва недорогого біосумісного добрива з вуглецевими квантовими точками, яке отримують з пилку ріпаку

Китайські вчені винайшли спосіб виробництва недорогого біосумісного добрива з вуглецевими квантовими точками, яке отримують з пилку ріпаку. У роботі, опублікованій в журналі ACS Omega, йдеться про те, що застосування вуглецевих точок в гідропонічно вирощеному салаті підвищує врожайність останнього на 50%, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

Маючи виняткові механічні, теплові, оптичні та електричні властивості, вуглецеві наноматеріали зазвичай асоціюються зі складними пристроями. Проте, ці матеріали також потенційно можуть мати і сільськогосподарське застосування - деякі дослідження показують, що їх застосування збільшувало ріст рослин.

Однак, проблема даної концепції полягає в тому, що багато наноматеріалів є досить дорогими і зазвичай мають сильне забруднення металами. В якості більш безпечнішої альтернативи, вчені Юнгліанг Ліу, Бінгфу Лей і їх колеги вдалися до використатиння вуглецевих точок, які, згідно з попереднім дослідженням, є біосумісними.

Вченим вдалося синтезувати вуглецеві точки шляхом розкладання і нагріву пилку ріпаку. Отримана висока продуктивність добрива вийшла досить дешевою - лише 3 центи/г.

Під час випробування нового добрива на салаті з'ясувалося, що живильний розчин з 30 мг добрива і 1 л води збільшує врожайність рослини на 50%.

Крім того, оскільки вуглецеві точки є флуоресцентними, дослідники мають можливість відслідковувати рух речовин за допомогою ультрафіолетового світла. Згідно з їхніми спостереженнями, речовини концентруються переважно в листках. Також було встановлено, що використання нового добрива не змінює кількості вітаміну С, білків і розчинних цукрів в рослині.

Фінансіровали наукові роботи: Національний фонд естесвенно наук Китаю, Проект планування науки і технологій провінції Гуандун, Проект науки і технологій Гуанчжоу, Фонд природничих наук Гуандуна і Фонд кращих талантів і вищої освіти провінції Гуандун.

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0