Спецможливості
Новини

НААН потрібно налагодити партнерство з провідними виробниками насіння

14.12.2016
1468
НААН потрібно налагодити партнерство з провідними виробниками насіння фото, ілюстрація
НААН необхідно думати про партнерство з ключовими гравцями на агроринку на основі механізмів державно-приватного партнерства, наприклад, в частині вирощування насіння.

Національної академії аграрних наук (НААН) необхідно думати про партнерство з ключовими гравцями на агроринку на основі механізмів державно-приватного партнерства, наприклад, в частині вирощування насіння. Таку думку висловив глава Міністерства аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий в інтерв'ю Latifundist.com, пише propozitsiya.com.

"Для провідних світових компаній насіння виробляють приватні господарства з України. Чому б НААН не займатися цим? Можливо, варто запустити такий експеримент", - сказав він.

За словами спікера, в насінництві у вітчизняній агронауки є непогані показники по врожайності культур, наприклад, пшениці. А ось з насінням цукрових буряків справжня біда - лише 5% з усього обсягу на ринку. У цьому напрямку потрібно шукати рішення, щоб зберегти вітчизняне виробництво насіння цукрових буряків, підкреслив Т.Кутовий.

Також він розповів, що недавно було створено робочу комісію з оцінки ефективності використання земель НААНУ. У низці структур, які до неї входять, потрібно розпаювати землі серед працівників, і у керівництва Академії є розуміння необхідності вирішення цієї проблеми.

Крім того, потрібно вирішити питання з землями НААН, які сьогодні застрягли в судах через борги, накопичені попередніми керівниками. Також є реальні підприємства-банкрути, які фактично знаходяться в стані ліквідації. Крім того, потрібно розібратися, скільки Академії необхідно земель для проведення наукової діяльності.

Т.Кутовий зазначив, що у міністерства є ряд напрацювань. Але єдина концепція реформування НААН буде виведена після того, як з'являться напрацювання інших відомств і самої Академії, перш за все, в аспекті того, скільки земель і за якими напрямками необхідно для наукової діяльності.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0