Спецможливості
Новини

Мінекономрозвитку грає за "Газпром"? Микольська є посібником Фірташа?

28.07.2017
1611
Мінекономрозвитку грає за "Газпром"? Микольська є посібником Фірташа? фото, ілюстрація

"Газпром" робить усе, аби не пускати на український ринок добрива з Росії. Ця монополія дозволяє "Газпрому" продавати їх в Україні в півтора-два рази дорожче, ніж будь-де у світі.

Враховуючи це, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо введення мита на російські добрива, яку, як раніше зазначали ЗМІ, очолює заступник Міністра економіки Наталія Микольска, "виглядає дуже дивно". Таку думку висловив голова ГО "Українське товариство економічних свобод" Мар'ян Заблоцький, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

"Навіщо підігравати "Газпрому"? До приходу в міністерство вона працювала партнером відомої юридичної компанії "Саєнко-Харенко", одним з головних клієнтів якої був холдинг Ostchem. На сайті юридичної компанії досі є повідомлення, в якому представники Ostchem висловлюють подяку Микольській за успішне лобіювання інтересів у справі уведення антидемпінгових мит щодо російської селітри у 2014 році. Так, в Україні таке можливо. І ніякого конфлікту інтересів", - зазначає експерт.

Він додає: "Проте, якою б не була роль Микольської, насправді, рішення про введення антидемпінгових мит ухвалював Степан Кубів".

"З анонімних джерел стало відомо, що міністр в останню мить різко змінив свою позицію щодо цього питання і не тільки підтримав пропозицію Фірташа про мита, але й запропонував їх підвищити до 30%. Наразі готується нове рішення про розширення переліку мит на інші види добрив, та їх ріст до 40%.

При цьому Україна в Міжнародному суді з одного боку намагається довести, що продаж газу Фірташем по $430/тис. м3 - це фікція. З іншого боку - сама собі суперечить та визнає завищені ціни на газ для введення антидемпінгових заходів.

Про те, що Міжвідомча комісія була некоректною при встановленні антидемпінгових мит, також написав у своєму дослідженні Антимонопольний Комітет України", - каже М. Заблоцький.

Експерт нагадує, що "підприємства Фірташа-Газпром в Україні не один рік ллють "крокодилячі сльози" щодо власної рентабельності. Та це не заважає їм спокійно експортувати з України добрива за нижчими цінами, ніж  "збиткові українські"".

Так, в 2016 році середня експортна ціна карбаміду з України становила $193/т, тоді як середня ціна в Україні була $233. Тобто, в 2016 році було експортовано карбаміду на $273 млн за цінами на 20% нижчими, ніж в Україні. За січень-квітень 2017 року було експортовано карбаміду на $45 млн за ціною $228. Середня ціна в Україні за цей період на 23% дорожча - $281. "Якщо ціни в Україні настільки нерентабельні для виробництва, то навіщо експортувати добрива ще дешевше?", - запитує М.Заболоцький.

Але і це не все. Держава в особі ПАТ "Аграрний фонд" вирішила простимулювати недержавну хімічну імперію. Так, приблизно в той самий час, коли зупинився ОПЗ, стало відомо, що відновлюють роботу усі підприємства групи Ostchem - "Рівнеазот", черкаський "Азот", і "Сєверодонецького об'єднання "Азот". Підприємства отримали 1,1 млрд грн від згаданої державної установи. Керівництво "Аграрного фонду" пояснило, що це вимушений крок "для стабілізації в галузі і запобігання паніки серед аграріїв".

"Виходить, що Фірташ на гроші "Газпрому" організував бізнес, який дозволяє йому отримувати газ від державних компаній і не платити за нього. Крім того, він може доводити до банкрутства держпідприємства, "кидати" аграріїв, продавати добрива в Україні в півтора-два рази дорожче, ніж закордоном, та ще й отримувати захист від Мінекономрозвитку як національного виробника. І найбільше тут дратує повна беззубість прем’єр-міністра, президента та силовиків, які не можуть розібратись в простих грабіжницьких схемах. А в цей час в центральному офісі Газпрому, напевно, вже помирають від сміху", - додає М. Заблоцький.

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее

1
0