Спецможливості
Новини

Маркування продуктів майбутнього: гнучка мітка, QR-код і нанокомп'ютер

13.06.2017
3543
Маркування продуктів майбутнього: гнучка мітка, QR-код і нанокомп'ютер фото, ілюстрація
За прогнозами MarketsandMarkets ринок контрафактної упаковки в минулому році становив $82 млрд, а до 2020-го зросте вдвічі - до $154 млрд

Сучасного споживача цікавить не тільки склад продукту, але й за допомогою яких технологій його виробили, як це вплинуло на навколишнє середовище. Також бажано, щоб товар був захищений від можливості підробки. Така інформація на продукції приваблює покупців, особливо Європи і США, тому компанії поступово розробляють і впроваджують нові мітки на свої товари. Вже є розробки бирок, які дадуть сигнал перед закінченням терміну придатності продукту, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

За прогнозами MarketsandMarkets ринок контрафактної упаковки в минулому році становив $82 млрд, а до 2020-го зросте вдвічі - до $154 млрд. Традиційні методи боротьби з підробками, такі як невидиме чорнило, голограми та мітки RFID можуть бути скопійовані та взламані. Часто вони дорогі. Тому виробники шукають нові способи дешевше і ефективніше кодувати товар.

Гнучка мітка Printed Memory

Xerox розробила невелику гнучку мітку Printed Memory на основі простих схем на гнучкій підкладці. Наклейки з маркуванням Xerox зберігають до 36 біт інформації, що дозволяє використовувати 68 млрд різних комбінацій даних. У бирку можна помістити інформацію з кодів партій і серійних номерів. Інформація в мітці перезаписується в міру проходження товаром різних етапів: дозволу на поставку, сплата податків з товару та авторизації дистриб'ютором. Всю інформацію можна записати і потім використовувати.

Етикетки можуть розміщуватися на виробах на будь-якому етапі процесу виробництва або ланцюжка поставок. Дані зберігаються протягом 10 років.

Цікавою властивістю технології є те, що вона може зробити упаковки багаторазовою. Друкована пам'ять може взаємодіяти з дозуючим пристроєм. А бренди і виробники по роботі картриджів отримають ще більше інформації про своїх клієнтів: як часто вони заповнюють упаковку, в який час, яким продуктом частіше.

Технологія підійде для фармацевтичних препаратів, косметичних продуктів, побутової техніки, а також продуктів харчування і напоїв.

Бирки на основі QR-коду

Інша компанія - SmartLabel - займається виробництвом бирок на основі QR-коду. Якщо зараз на упаковці товару обов'язково повинна розміщуватися певна інформація про склад продукту і виробника, то нові мітки набагато розширює цей перелік. Вони відкриють доступ до таких атрибутів як: сертифікація, якість утримання тварин, протипоказання і вміст алергенів, дані про зберігання продукту, а також чи містить він ГМ-компоненти. Споживачі отримають відповіді на всі запитання про походження товару.

Сканувати бирку можна буде через спеціальні додатки смартфонів або через комп'ютер. Рітейлери також зможуть розміщувати в своїх магазинах прилади для сканування. Це допоможе на місці порівнювати товари.

Більше 30 великих компаній харчової промисловості взяли на себе зобов'язання брати участь в ініціативі прозорості. До кінця 2017 роки 30 тис. продуктів матимуть SmartLabel, надаючи споживачам легкий доступ до інформації за допомогою мобільних або ручних пристроїв. Асоціація виробників бакалійних товарів робить прогноз, що на початку 2020-х чотири з п'яти продуктів, предметів персональної гігієни та товарів для дому будуть обладнані SmartLabel.

Нанокомп'ютер на предмет

Учені з Трініті-коледжу в Дубліні розробили покриття з мікроматеріалів і транзисторів - фактично нанокомп'ютер, який можна надрукувати на поверхні предмета. Розробку можна використовувати в маркуванні продуктів. Вона досить потужна, щоб попереджати через додаток, що молоко скоро зіпсується. Або що вино досягло оптимальної температури.

Але розробка стикається з труднощами: склад нанокомп'ютера такий, що коли його компоненти переводять в чорнило, які наносяться на поверхню, структура втрачає стабільність. Тому поки дослідники не розраховують на комерційний запуск виробу.

Ключові слова: инновации, маркировка

Інтерв'ю
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0