Спецможливості
Новини

Козівництво — нова галузь в Україні. Перспективи і проблеми

03.11.2016
3244
Козівництво — нова галузь в Україні. Перспективи і проблеми фото, ілюстрація

Інтерес до козоводства в Україні зріс, але в сегменті досі залишається багато незаповнених ніш. Зайти на цей ринок цілком реально. Про це розповіла засновник ФГ "Золота коза" Тетяна Орлова TheDairyNews повідомляє propozitsiya.com.

На думку зоотехніка-селекціонера господарства "Семеро козенят" Марії Демчук, для отримання досвіду і прибутку є сенс розводити власне стадо. 

До головних проблем галузі засновник ФГ "Камадхену Англо-нубийские кози" Марина Олексієва віднесла відсутність племнінної роботи в господарствах, які мають статус племрепродукторів. Певні труднощі завдають компанії-виробники дитячого харчування, які лобіюють питання про шкодочинність козячого молока. Але головні перешкоди — відсутність ринку, брак кваліфікації козоводів, відсутність стимулу для їх розвитку з боку ринку, "адже саме ринок примусить всіх і вчитися, розвиватися і розширюватися", — додала вона.

За словами М. Алексєєвої, українська держава не робить нічого для розвитку козівництва як галузі. Вона сподівається, що з появою "Асоціації вівчарів і козівників України" та її виходом на державний рівень ситуація дійсно зможе змінитися.

М.Демчук вважає, що спілкування між виробниками, між завозчиками в асоціаціях — це "і можливість ветеринарного супроводу, це можливість різноманітних консультацій. Від будови, годування до того, що купити і як правильно реалізувати, як правильно зварити продукт і розпорядитися ним".

"Хоча асоціації не вирішать чарівним чином всі проблеми, світовий досвід показує, що об'єднання, постійний обмін досвідом, внутрішня підтримка — це саме те, що допомагає розвиватися в будь-якій сфері", — вважають оператири ринку.

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0