Спецможливості
Новини

Комітет Європарламенту схвалив торговельні преференції для України

20.06.2017
1046
Комітет Європарламенту схвалив торговельні преференції для України фото, ілюстрація
Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив торговельні преференції для України

Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив торговельні преференції для України. Про це повідомив у Twitter брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк, пише propozitsiya.com.

"Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту схвалив збільшення кількості торгових преференцій для України", - заявив Р. Йозвяк.

Остаточно це рішення має бути затверджено Європейським парламентом на пленарному засіданні, який відбудеться у липні.

У результаті проведених 14 червня міжінституційних переговорів з Радою ЄС та Європейською комісією був досягнений компроміс, у відповідності до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. т, томатів оброблених – 3 тис. т, пшениці – 65 тис. т, кукурудзи – 625 тис. т, ячменю – 325 тис. т.

Нагадаємо, раніше Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України. В той же час пропозиція Єврокомісії про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину не була підтримана депутатами.

Нагадаємо, раніше комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини.

Ключові слова: ЄС, Европарламент, квоти

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0