Спецможливості
Новини

Як побороти корупцію – поради від Жан-Жака Ерве

23.06.2017
2352
Як побороти корупцію – поради від Жан-Жака Ерве фото, ілюстрація
Жан-Жак Ерве: "Перше завдання керівника - бути моральним прикладом для всіх. Інакше виникають великі можливості для корупції"

Перше завдання керівника - бути моральним прикладом для всіх. Інакше виникають великі можливості для корупції. Про це розповів експерт аграрного ринку Жан-Жак Ерве під час Аграрної конференції фахівців із закупівель, яку провела компанія ProAgro 23 червня. Він поділився своїм баченням того, як побороти корупцію в Україні, передає кореспондент propozitsiya.com.

"Зараз в Україні корупція сильна. Днями я в якості модератора був на форумі з інвестицій. І всіма було визнано, що корупція - це найсильніше гальмо для інвестицій і розвитку", - говорить експерт.

Однак, при цьому Ж.-Ж. Ерве визнає, що сама корупція може бути ефективним інструментом для боротьби з цим явищем. Як приклад він розповів про досвід Франції, де більшість сільськогосподарських організацій були створені проти спекуляцій.

"У 30-х був створений Фонд зернових, який займався моніторингом цін, тому що більшість маржі трейдери забирали собі, і фермери не могли отримувати грошей на виробництво. Тоді вони зрозуміли, що краще мати державний інструмент, але до таких рішення прийти не легко" , - розповів спікер.

Також Ж.-Ж. Ерве вважає, що для ефективної боротьби проти корупції потрібно об'єднання трьох факторів: прийняття законів, створення кооперативів та об'єднань, а також зміна свідомості.

"В Україні вже є позитивні зміни. Нещодавно спілкувався зі середнім за розміром холдингом. Вони отримують з 60 тис. га, тільки 300 тис. т зерна, але вони займаються торгівлею близько 3 млн т, тому що пропонують хороші умови". - розповідає він.

Багато проблем фахівець пов'язує з важкою історією розвитку сільського господарства.

"Колгосп передав дуже поганий зразок співпраці між людьми. Немає позитивного досвіду співпраці", - робить висновок Ж.-Ж. Ерве.

Експерт аграрного ринку також додав, що Україні потрібно вирішити земельне питання.

"Мораторій - це погано, але той закон, який зараз пропонують теж не вихід. Стабільного розвитку при ньому не буде. Зараз більшість українських підприємств мають в обробці по 10 тис. га. Якщо законом буде передбачена максимальна площа покупки 200 га, це призведе до ще більшого розвитку корупції, оскільки агропідприємству доведеться купувати землю за допомогою кількох людей", - вважає він.

Крім того, підкреслив спікер, важливо розуміти, скільки робочих місць планується створити. Будь-яке питання по сільському господарству вирішується виходячи з системи: людина, продукт і території. Якщо ми не можемо об'єднати ці поняття, то розвитку не буде, - підсумував Ж.-Ж. Ерве.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: Жан-Жак Эрве, АПК, коррупция

<

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала