Спецможливості
Аналітика

Як змінилася структура посівних площ у США за 25 років?

11.05.2017
9565
Як змінилася структура посівних площ у США за 25 років? фото, ілюстрація

За останні 25 років структура посівних площ у США зазнала відчутних змін. Про це пише науковець факультету сільськогосподарської та споживчої економіки Університету штату Іллінойс Гері Шніткі, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

 

Дослідження зміни посівних площ стосувалося всіх культур, визначених міністерством сільського господарства США як основні. Крім того, проаналізовано 6 інших культур, даними по яким володіє Національна служба сільськогосподарської статистики: льон на насіння, сочевиця, гірчиця, горох, ріпак і соняшник. Всі вищеперераховані культури об’єднано в категорію польових. Виділено також овочеві, плодові та ін. культури.

У цілому, площі під продовольчими зерновими культурами скоротилися, тоді як під олійними зросли. З-поміж продовольчих зернових площі скоротилися, зокрема, під пшеницею, вівсом, ячменем і сорго. Єдиною продовольчою зерновою культурою, площа під якою суттєво зросла, стала кукурудза. 90% площ під олійними культурами займає соя. Посилюється спеціалізація американських фермерів на сої та кукурудзі.

У 2016 році польові культури займали 128,8 млн га (322 млн акрів). Коливання площ під ними було невеликим – від 126 млн га у 2011-му до 134 млн га в 1996-му. Якоїсь тренду в цих коливаннях виділити неможливо.

Для порівняльного аналізу вибрано середні показники за 1991-1993 і 2014-2016 роки. Середній показник за 3 роки було взято, аби знівелювати вплив аномальних факторів. Для порівняння культури було поділено на 4 категорії:

  1. продовольчі зернові, пшениця і рис. До продовольчих зернових віднесено кукурудзу, ячмінь, овес і сорго;
  2. олійні та бобові (соя, канула, горох, сочевиця, льон на насіння і соняшник);
  3. трави;
  4. інші (бавовник, тютюн, цукрові буряки, цукрова тростина, гірчиця – культури, що не ввійшли в попередні категорії).

Таким чином, 6 культур втратили більше 1 млн акрів посівних площ: пшениця, овес, трави, ячмінь, сорго і бавовник. Найбільше з них – пшениця: 17 млн акрів або 6,8 млн га. Серед основних категорій найбільше скоротилися площі під продовольчими зерновими, пшеницею й рисом.

4 культури збільшили свою частку щонайменше на 1 млн акрів: соя – на 24 (9,6 млн га), кукурудза – на 15 (6 млн га), канула – на 2 (800 тис. га) і горох на 1 (400 тис. га).

Серед основних категорій збільшилась посівна площа тільки під олійними і бобовими – за рахунок усіх трьох інших.

Продовольчі зернові, пшениця і рис

На початку 90-х років пшениця й кукурудза займали приблизно однакову площу. Відтоді площі під кукурудзою зросли, переважно в 2006-2012 роках за рахунок її використання для виробництва етанолу.

Площі під польовими культурами, акрів

Під іншими продовольчими зерновими площі не збільшились. Лише під рисом вони збереглися приблизно на рівні 25-річної давності. Під рештою площі знизилися: під вівсом і ячменем – на 2 млн га, під сорго – на 1,6 млн га.

Ці зміни сталися під впливом двох факторів. Через попит на корми скоротилися площі під іншими продовольчими зерновими на користь кукурудзи. Цей фактор визначили кращі ціни та баланс попиту й пропозиції на кукурудзу порівняно з іншими культурами. Другий – використання кукурудзи для виробництва етанолу.

Олійні та бобові

У категорії лідирує з великим відривом соя: 33,2 млн га або 91% усіх площ категорії, тоді як під усіма іншими – 3,2 млн га.

Площі під олійними і бобовими, акрів

Концентрація на кукурудзі та сої

Всі ці зміни були спричинені концентрацією фермерів на кукурудзі та сої. В 1991 році вони займали 41% усіх площ під польовими культурами, а в 2016-му – 55%.

Частка кукурудзи та сої в посівних площах польових культур

Переклад Богдана Малиновськогоb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее