Спецможливості
Агробізнес

«Європа боїться українських агрохолдингів», — Л. Козаченко

14.11.2017
2514
«Європа боїться українських агрохолдингів», — Л. Козаченко фото, ілюстрація

Про те, що Європа боїться великого українського агробізнесу, нагадав нардеп Леонід Козаченко, член комітету з питань аграрної політики й земельних відносин Верховної Ради України, на відкритті «Українського форуму агробізнесу», передає кореспондент propozitsiya.com.

Ключовим питанням подальшого розвитку Леонід Козаченко назвав те, яким має бути вітчизняне сільське господарство: індустріально потужним і вертикально інтегрованим чи дрібним фермерським, як у Європі?

Народний депутат пояснив, що в неофіційних перемовинах Європа демонструє страх перед великими вертикально інтегрованими компаніями, що працюють в нашій країні. «Квоти вичерпуються за 3–4 дні, ЄС  підштовхує до розвитку  маленьких сімейних господарств. Великих вертикально інтегрованих компаній Європа боїться. Я вважаю, що дрібні господарства теж повинні працювати, але в певній ніші. Але в основному виробництво повинно здійснюватись великими господарствами, які на щастя в Україні вже є», — підсумував Леонід Козаченко.

Українська аграрна конфедерація, яку очолює Л. Козаченко, дослідила 8,5 тис сільгосппідприємств. Господарства, що мають в обробітку від 10 тис га і більше, — це і є, за визначенням Л. Козаченка, сучасні агрохолдинги.

Перший висновок дослідження полягає в тому, що у малих виробників задіяно більше працюючих у перерахунку на 100 га. Проте їхня продуктивність нижча через відсутність сучасної техніки.

Наступний висновок: чим більше підприємство, тим більше вони платять податків, отримують вищий прибуток і платять більшу плату за земельні паї. Продуктивність праці в великих холдингах втричі вища, ніж у сімейних господарствах. «І урожайність більша також у холдингах, причому набагато», — додав Л. Козаченко.

Також він наголосив, що в Україні практично немає державної підтримки. Окремі розвинені країни як США, Канада, підтримують агросектор в сотні разів більше порівняно з нашою країною. Найбільша підтримка фермерів — у Японії (приблизно в 4 рази більша, ніж в Європі). «В Україні немає державної підтримки, при цьому наших аграріїв знають в усьому світі», — підкреслив Козаченко. Тобто навіть без державних дотацій підприємства з обробітком більше 5000 га демонструють високу ефективність.

Також він додав, що перевагу має той, хто орієнтується на кінцевого споживача і може працювати безпосередньо з ним, а також диверсифікує виробництво. «Є холдинги що виробляють близько 100 видів продукції. Сімейна ферма ніколи такого не зможе», — переконаний Козаченко.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0