Спецможливості
Новини

Хештеги стають важливим інструментом маркетингу ягід

29.06.2017
2657
Хештеги стають важливим інструментом маркетингу ягід фото, ілюстрація
#Меми, #хештеги, вірусні ролики - всі ці речі стають все важливішими інструментами маркетингу продукції з доданою вартістю. Яскравий приклад - #superfoods

#Меми, #хештеги, вірусні ролики - всі ці речі стають все важливішими інструментами маркетингу продукції з доданою вартістю. Яскравий приклад - #superfoods. Фахівці дуже не люблять цей термін, тому що він не є, і не може бути об'єктивним. Однак всі знають, що #кіноа - це суперфуд, і що #лохина (#чорниця) - це теж суперфуд. Своїми висновками поділися економіст інвестиційного відділу FАО Андрій Ярмак у Facebook.com, пише propozitsiya.com.

"А чи #смородина чорна є суперфудом? Адже вона навіть переважає чорницю за вмістом певних поживних елементів, але її просувати не вигідно, тому про неї майже ніхто не знає поза межами Східної Європи", - пояснює експерт.

Він додає, що не вигідно, бо протягом багатьох років її не вирощували в США. Вона була під забороною. Так само, як призабутий навіть у нас #аґрус. Отже, американські компанії, які є дуже досвіченими в маркетингу, не вкладали грошей в селекцію та розкрутку смородини. І, до речі, смакові якості цієї ягоди ніхто особливо не покращував. Адже вона зараз, переважно, надається для потреб переробки.

Зараз у нас є унікальна можливість захопити певне лідерство в цьому сегменті, використовуючи лише інструменти маркетингу, і просувати навіть власну селекцію на експорт. А це значно вигідніше, ніж продавати ягоду, вважає експерт.

"Звичайно, я розумію, що ця можливість не буде використана, тому що тут потрібно мати глобальне мислення, потужну юридичну підтримку, креативний підхід та вміння завоювати ринки таких розвинених країн, як США. В Україні брак досвіду саме в питаннях маркетингу", - зазначає А. Ярмак.

В той же час він висловлює впевненість, що чорна смородина за кілька років буде хітом в тих же США. Адже витрати на виробництво відносно невисокі, виробництво можна механізувати, а цінності продукту, якщо їх донести до споживача, можуть бути реалізовані по досить високій ціні.
Коли це станеться, ми почнемо імпортувати високопродуктивні та високоцінні сорти смородини та долучатися до глобального тренду. І це теж не погано. Але хотілося б взяти участь і у його формуванні.

На уточнення, чим чорниця відрізняється від лохини, А. Ярмак відповів, що чорниця - це дикорос, а лохина - це культурна ягода (хоча бувають виключення, але переважно так). 

"Але наші постачальники справедливо вважають, що "лохина" звучить не дуже "сексуально", а "чорниця" - значно краще. Та й люди її звуть, переважно, "чорниця". Тому думаю, що буде "чорниця садова" - такий зручний маркетинговий варіант культурної ягоди "лохина", - додає експерт.

Інтерв'ю
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0