Спецможливості
Новини

Фермер на Київщині відмовляється від вирощування соняшнику через падалицю

09.11.2017
5026
Фермер на Київщині відмовляється від вирощування соняшнику через падалицю фото, ілюстрація
Соняшник - культура високодохідна, але це на перший погляд

Насінницьке господарство СТОВ "Перемога", що в селі Малополовецьке Фастівського району Київської області, з наступного року відмовляється від посіву соняшника. Про це повідомив керівник агрофірми Микола Малієнко, пише propozitsiya.com.

У той же час, соняшникові поля з'являються і на північ від даного господарства, на поліських піщаних грунтах. Саме господарство збирало соняшник по 4-4,5 т/га (завдяки звуженню міжрядь до 45 см додатково отримували 1-1,5 т/га).

"Соняшник - культура високодохідна, але це на перший погляд. Іноді прибутки, отримані в сезон вирощування соняшнику на полі, потім вилазять боком", - пояснює він.

Перш за все - у вигляді падалиці.

"За останні п'ять років ні на одному полі соняшник не висівався повторно, але падалиця ще вилазить скрізь", - говорить керівник господарства.

Особливу проблему вона становить на насінницьких посівах гречки, де після соняшнику недорахувалися чверті врожаю в порівнянні з полем, де був інший попередник, зібравши відповідно 1,5 і 2 т/га.

І це при тому, що падалицю спробували здолати гербіцидом. Довго вибирали препарат, який впорався би з широколистяними: хотіли за один раз знищити і падалицю, і сходи широколистих бур'янів. Зупинилися на гербіциді, назву якого господарство не уточнює, зазначивши лише, що це був препарат з групи бетаналів. Гербіцид, як здавалося, повинен був бути дуже ефективним, тому що містить цілих 3 д. в .: десмедифам, фенмедифам і етофумезат.

У результаті гербіцид широколисті бур'яни в фазі сім'ядолі зняв, навіть гречку сильно придушив, а падалицю все одно не знищив. Можливо тому, що гібрид соняшнику був стійким до сульфонілсечовини, каже фермер.

Довідка

СТОВ "Перемога" - насінницьке господарство, основна продукція якого - елітне насіння зернових і гороху, Насінницькі посіви займають більшу частину 1400-гектарної площі.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0