ЄБРР та IFC вірять в українську аграрну галузь, - експерт
Міжнародні фінансові інститути є чи не найактивнішими інвесторами української економіки. До найбільш активних організацій-кредиторів українського бізнесу відносять ЄБРР і IFC (Міжнародна фінансова корпорація). Такі висновки оприлюднив керівник з корпоративного бізнесу Kreston GCG Олександр Рудь в своєму блозі на agravery.com, пише propozitsiya.com.
За даними експерта, до 2013 р. ці організації вагомо нарощували кредитний портфель, фінансуючи реальний сектор, при цьому явно не акцентуючи увагу на будь-якої галузі. Але за останні три роки з публічних даних про угоди по залученню фінансування можна зробити висновки, що в аграрній галузі з їх боку відзначається активність.
Так, ЄБРР надав агросектору України кредитів на загальну суму €175 млн в 2015 р., що на €75 млн менше, ніж у 2014 р. Але за словами представників ЄБРР, це досить хороший результат у порівнянні з іншими галузями. Зокрема, було продовжено роботу з лідерами галузі - компаніями "Нібулон", "Кернел" і "МХП".
З початку 2016 р. ЄБРР надав $20 млн кредитних коштів для компанії "Українські аграрні інвестиції", влітку Індустріальна молочна компанія отримала $20 млн на поповнення оборотного капіталу.
У свою чергу, IFC також підтримує агросектор, виділяючи кошти як для компаній, що займаються вирощуванням зернових та інших культур, так і для компаній, які ведуть діяльність у сфері переробки агропродукції. Так, IFC активно кредитує МХП - в травні 2014 р. рада директорів організації підтвердила кредит для компанії в розмірі $250 млн, а в 2015 р. фінансування отримала "Нива Переяславщина".
Крім того, міжнародні фінансові інститути запускають галузеві програми підтримки аграріїв. Зокрема, IFC активно просуває фінансові інструменти - такі, як аграрні розписки та векселі: в першу чергу, щоб надати підтримку малому та середньому бізнес-сегменту, який під час закупівлі добрив, насіння, СРЗ зазнає труднощів з оборотним капіталом.
ЄБРР також один з небагатьох фінансових інститутів, який готовий фінансувати довгими грошима - до 7 років, інфраструктурні проекти з розширення діяльності: від закупівлі нового обладнання, будівництва елеваторів, проектів в енергоефективності - до будівництва нових заводів.
Незважаючи на те що багато іноземних портфельні та стратегічні інвестори чекають макроекономічну стабілізацію, EBRD та IFC продовжує вірити в український бізнес, зокрема, і в аграрну галузь, підкреслив О.Рудь.