Спецможливості
Новини

Для виведення грошей з "Мрії" Гути використовували кілька схем

02.03.2017
1854
Для виведення грошей з "Мрії" Гути використовували кілька схем фото, ілюстрація
"Мрія" "малювала" EBITDA до $ 600 на га. Але її операційна діяльність ніколи не була прибутковою

Сім'я Гутів використовувала різні схеми для виведення грошей з агрохолдингу "Мрія". Про це розповів власник консалтингового агентства "ААА" Сергій Наливка.

За словами інвестиційного аналітика, власники агрохолдингу надували прибуток і доходи, обсяги виробництва. "Мрія" "малювала" EBITDA до $ 600 на га. Але її операційна діяльність ніколи не була прибутковою, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Друга схема - завищення врожайності. Приміром, ще в 2008-му компанія знизила витрати на гектар на 45% і при цьому отримала рекордну врожайність. Але ніхто з інвесторів не звернув на це увагу. При цьому велика частина земель агрохолдингу раніше не оброблялася, і врожайність такої землі вдвічі нижча за середню.

Третя - "Мрія" завищувала ціну на свій цукровий буряк, в тому числі на неіснуючий, і продавала своїм же цукровим заводам. Так само чинили й з зерном.

Четверта схема - агрохолдинг купував корпоративні права на землю за завищеними цінами, в тому числі на поля, які не оброблялися. У 2011-му середня ринкова вартість за гектар була до $400, Гути ж платили близько $1500. Сім'я декларувала наявність 320 тис. га, але реально землі було набагато менше. "Прес-релізи "Мрії" були так хитро написані, що не можна було зрозуміти, скільки конкретно у компанії землі. Вони показували валовий збір. Ми взяли середню врожайність по регіону, розділили на неї їх вал - виявилося, у них гуляє приблизно 100 тис га", - пояснює С. Наливка.

Крім того, в агрохолдингу процвітало злодійство на всіх рівнях, воно було масовим як на полях - ЗЗР, добрив, насіння, так і вже готової продукції.

Всі хороші активи власники "Мрії" завчасно перевели на афільовані структури: землю в одеському порту, де вони нібито збиралися будувати термінал, а також дилерський і логістичний бізнеси. Через недосконалість українського законодавства судитися за ці активи можна роками. Не дісталися кредиторам і цукрові заводи. Коли все рухнуло, деякі наближені до сім'ї керівники швидко оформили кілька нових фірм, назва яких всього лише на одну букву відрізнялося від реальних юросіб "Мрії", і почали перепідписувати договори з пайовиками на ці фірми.

У січні 2015 року "Мрія" перейшла під контроль кредиторів.

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0