Спецможливості
Новини

Динаміка росту площ горіхових садів України

10.08.2017
4128
Динаміка росту площ горіхових садів України фото, ілюстрація
Бізнес на волоських горіхах досить перспективний. Фото Pauline Mak / Flickr

Виробництво волоських горіхів з кожним роком стає все ефективніше. Хоча площі під цією культурою скорочуються, врожайність зростає. Створення підприємства з переробки такого виду горіхів досить вигідна справа, пише propozitsiya.com з посиланням на Pro-Consulting.

Виробництво волоських горіхів у світовому масштабі має дві основні особливості. По-перше, воно ведеться екстенсивним способом. По-друге, площа придатних для вирощування земель дуже незначна, оскільки волоський горіх може визрівати тільки на 4-7% території планети.

Однак ця культура не вимагає особливого догляду – дерево починає активно плодоносити через 7-10 років після посадки і зберігає цю здатність протягом кількох століть.

Виробництво волоських горіхів у світі стабільно зростає на 5-10% у рік. При цьому Україна входить до десятки найбільших країн-виробників. Ключові регіони вирощування волоських горіхів у країні – Хмельницька, Черкаська, Закарпатська, Чернівецька, Дніпропетровська та Вінницька області.

І хоча площі під горіховими деревами з року в рік зменшуються, врожайність при цьому зростає. Якщо у 1995 році в Україні збирали 19,3 ц/га, то у 2015 році – вже 85,4 ц/га.

Валовий збір волоських горіхів у нашій країні в натуральному вираженні в період з 1995 до 2015 року також збільшується. Якщо у 1995 році він склав 76,1 тис. тонн, то у 2010 році – 87,4 тис. тонн, а у 2015 році – 115,1 тис. тонн.

 

 

 

Експерти позитивно оцінюють перспективи розвитку горіхового бізнесу в Україні. Кількість учасників ринку через його прибутковість постійно збільшується. Волоські горіхи користуються підвищеним попитом як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Ціни на продукцію падають восени, в період урожаю, і досягають максимуму навесні.

У разі організації підприємства з переробки горіхів потужністю 5 тонн/зміна його рентабельність складе 25-30%.

Для старту будуть потрібні інвестиції на реєстрацію юридичної особи, проведення будівельно-монтажних робіт, придбання вантажно-розвантажувальних транспортних засобів, купівлю запасу горіхів для переробки.

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0