Спецможливості
Новини

Динаміка росту площ горіхових садів України

10.08.2017
4330
Динаміка росту площ горіхових садів України фото, ілюстрація
Бізнес на волоських горіхах досить перспективний. Фото Pauline Mak / Flickr

Виробництво волоських горіхів з кожним роком стає все ефективніше. Хоча площі під цією культурою скорочуються, врожайність зростає. Створення підприємства з переробки такого виду горіхів досить вигідна справа, пише propozitsiya.com з посиланням на Pro-Consulting.

Виробництво волоських горіхів у світовому масштабі має дві основні особливості. По-перше, воно ведеться екстенсивним способом. По-друге, площа придатних для вирощування земель дуже незначна, оскільки волоський горіх може визрівати тільки на 4-7% території планети.

Однак ця культура не вимагає особливого догляду – дерево починає активно плодоносити через 7-10 років після посадки і зберігає цю здатність протягом кількох століть.

Виробництво волоських горіхів у світі стабільно зростає на 5-10% у рік. При цьому Україна входить до десятки найбільших країн-виробників. Ключові регіони вирощування волоських горіхів у країні – Хмельницька, Черкаська, Закарпатська, Чернівецька, Дніпропетровська та Вінницька області.

І хоча площі під горіховими деревами з року в рік зменшуються, врожайність при цьому зростає. Якщо у 1995 році в Україні збирали 19,3 ц/га, то у 2015 році – вже 85,4 ц/га.

Валовий збір волоських горіхів у нашій країні в натуральному вираженні в період з 1995 до 2015 року також збільшується. Якщо у 1995 році він склав 76,1 тис. тонн, то у 2010 році – 87,4 тис. тонн, а у 2015 році – 115,1 тис. тонн.

 

 

 

Експерти позитивно оцінюють перспективи розвитку горіхового бізнесу в Україні. Кількість учасників ринку через його прибутковість постійно збільшується. Волоські горіхи користуються підвищеним попитом як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Ціни на продукцію падають восени, в період урожаю, і досягають максимуму навесні.

У разі організації підприємства з переробки горіхів потужністю 5 тонн/зміна його рентабельність складе 25-30%.

Для старту будуть потрібні інвестиції на реєстрацію юридичної особи, проведення будівельно-монтажних робіт, придбання вантажно-розвантажувальних транспортних засобів, купівлю запасу горіхів для переробки.

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее

1
0