Спецможливості
Новини

Бельгійці винайшли робота-збирача суниці

10.05.2017
2152
Бельгійці винайшли робота-збирача суниці фото, ілюстрація

Бельгійська компанія Octinion презентувала діючу модель нового робота-збирача суниці для роботи в теплицях. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.com.

Як пояснив представник Octinion Том Коен, для подібного робота вже назріла необхідність. Головними факторами, що підштовхують до цього, він назвав ріст вартості робочої сили та обмеження її пропозиції.

Спочатку виробники роботів-збирачів суниці зосередяться переважно на європейському ринку, і в першу чергу на господарствах з вирощуванням на стелажах. Адже для того, щоб робот міг просуватися суничною плантацією, потрібна більша відстань між рослинами. Щільна посадка – одна з переваг вирощування суниці в закритому грунті.

Робот може бути використаний будь-де, хоча для отримання оптимального результату слід враховувати кілька факторів. По-перше, ширина проходів між стелажами має бути однаковою. Добре, якщо ще й є вільний простір під стелажами, а якщо є рейки, то вони стануться в нагоді. По-друге, хоча теоретично робот може збирати суницю будь-яких сортів, Том Коен зауважує, що сорти суниці для механізованого збирання роботу легше збирати, ніж призначені для свіжого ринку. По-третє, свою роль відіграють і відстань між рослинами та висота стебел.

Випробування діючої моделі почнеться восени 2017-го. Якщо вони будуть вдалими, наступного року на ринок вийде робот, який збиратиме 20 ягід щохвилини. «Ми хочемо, щоб робот-збирач забезпечив фермерам конкурентоздатність по затратах. Ми також розглядаємо можливість стягувати плату не за власне робота, а за зібрані ним ягоди, щоб знизити необхідні інвестиції і зробити його привабливим навіть для малих виробників», – підсумував Том Коен.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0