Спецможливості
Новини

Агролайфхак: свині допомагають вирощувати кращі врожаї

06.04.2017
1725
Агролайфхак: свині допомагають вирощувати кращі врожаї фото, ілюстрація
У штаті Айова проживає близько 3 млн людей, при цьому щорічно вирощується 15 млн свиней. Тому органіки для удобрювання полів вистачає

У світі фермери активно використовують органічні добрива, а свині – одні з найкращих "постачальників" сировини для них. Своїм досвідом зарубіжні експерти поділилися з українскими колегами на міжнародній конференції «Світова практика використання ефективних технологій вирощування сої та кукурудзи», яку організували компанія AgriLab та ДС «Всеукраїнська аграрна рада», пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

«У штаті Айова проживає близько 3 млн людей, при цьому щорічно вирощується 15 млн свиней. Тому органіки для удобрювання полів вистачає. В землю вноситься велика кількість гною, внесення проводять раз на 2-3 роки. У середньому вноситься 15 тис. л/га рідкого гною перед посівом або з осені», - говорить представник Асоціації виробників сої штату Айова (США) Петро Киверига.

Про регулярне внесення гною розповів фермер з Айови Ліндсей Грейнер, який має 600 га землі для вирощування сої та кукурудзи, а ще - ферму на 15 тис. свиней. У своєму господарстві він вносить від 12 до 20 тис. л/га рідкого гною в кінці жовтня - на початку листопада. За даними проведених аналізів (а проводити аналізи гною законодавство країни зобов’язує фермерів регулярно), у 4 тис. л гною міститься близько 13-24 кг азоту, 9-11 кг фосфору та 13-24 кг калію.

До органічних додаються й мінеральні добрива. Зазвичай їх вносять перед посівом або для підживлення рослин у період вегетації. З азотних добрив найбільш «популярні» КАС, гранульована сечовина та безводний аміак.

Така система удобрення ґрунту дає досить високі результати врожайності.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0