Спецможливості
Новини

Агролайфхак: какие сидераты использовать перед посевами подсолнечника

18.08.2017
2865
Агролайфхак: какие сидераты использовать перед посевами подсолнечника фото, ілюстрація
Багато виробників не дотримуються рекомендації по вирощуванню соняшнику: в сівозміні він повинен бути присутнім в межах 16-18%, у нас же вистачає господарств, які насичують сівозміну соняшником до 30%, а іноді і до 60%

Сидерати підходять фермерським господарствам, які господарюють на неполивних землях і мають досить високе насичення окремих суперприбуткових культур. Сьогодні багато виробників не дотримуються рекомендації по вирощуванню соняшнику: в сівозміні він повинен бути присутнім в межах 16-18%, у нас же вистачає господарств, які насичують сівозміну соняшником до 30%, а іноді і до 60%.

Щоб зменшити негативний вплив високого насичення сівозмін соняшника, необхідно застосовувати післяжнивні посіви на сидеральне добриво. Про особливості застосування сидеральних культур propozitsiya.com розповів кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторією Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко.

Експерт зазначив, що для неполивних земель хорошим попередником для соняшника є ранні зернові колосові культури.

Як сидерати можна висівати вівсяно-редькову суміш, але вже після випадання опадів. В якості озимих сидератів найчастіше використовується озиме жито в суміші з озимою викою.

Для підготовки поля під соняшник сидерати потрібно закладати в другій половині квітня. Біомаса культур в даний час не дуже велика, але все ж позитивний ефект вона дає.

"Головне - не затримуватися з їх закладенням. Якщо залишити культури на полі на початку травня, то їх буде важко закладати в грунт - він занадто висушується. Краще закрити меншу біомасу, але отримати нормальні сходи соняшнику", - радить А. Коваленко.

На поливних землях озимі суміші зазвичай висіваються після пізніх культур, тобто сої або кукурудзи, тому що ці культури зараз фактично займають 75-80% в структурі посівних площ. В такому випадку оптимальними будуть суміші озимого жита з озимою викою, проте їх уже можна потримати довше, тобто відстрочити час їх закладення.

Більше інформації про сидерати можна дізнатися зі статті.

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0