Спецможливості
Новини

Агролайфак: як підвищити врожайність сої та кукурудзи?

04.04.2017
4427
Агролайфак: як підвищити врожайність сої та кукурудзи? фото, ілюстрація
Багаторічні спостереження довели, що густоту посіву сої потрібно збільшувати, а ширину міжрядь, навпаки, зменшувати

Урожайність культури - це сукупність генетики, технології та умов вирощування. Саме на ці фактори слід звертати увагу. Більшість агрономів працюють за сталими схемами, але їх вже давно пора переглянути. Такий висновок зробив провідний спеціаліст університету Айови Марк А. Лічт, виступаючи на міжнародній конференції «Світова практика використання ефективних технологій вирощування сої та кукурудзи», яку організували компанія AgriLab та ДС «Всеукраїнська аграрна рада». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

Експерт радить звертати першочергову увагу не на максимально можливу урожайність, а на економічну доцільність та рентабельність сільськогосподарського виробництва. Максимальна врожайність не забезпечує максимальної прибутковості, це зовсім не тотожні поняття, говорить фахівець.

«Багаторічні спостереження довели, що густоту посіву сої потрібно збільшувати, а ширину міжрядь - навпаки, зменшувати. За зменшення ширини міжрядь із 76 см до 38 см наші фермери отримали прибавку врожаю приблизно у 5 ц/га. Що стосується густоти посіву, то її таки потрібно збільшувати, але у розумних межах. Збільшення густоти вище 350 тис. рослин/га не має впливу на урожай, прибавка, якщо вона й буде, себе не окупить», - розповів М. Лічт.

На думку спеціаліста, ранній посів сої має такі переваги:

- прискорення вегетації;

- покращення та прискорення процесів фотосинтезу у рослині;

- збільшення репродуктивності;

- підвищення врожайності як наслідок вищенаведених факторів.

Що ж до суцільного посіву, яким в останні роки почали захоплюватися деякі сільгоспвиробники, М. Лічт не вважає його доцільним. На його думку, суцільний посів не більше ефективний, ніж посів із міжряддям 38 см. До того ж, при застосуванні такого методу дуже важко проконтролювати глибину висівання насіння.

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0