Спецможливості
Новини

Агрохімпром здатний забезпечити Україну лише азотними добривами

05.04.2017
1564
Агрохімпром здатний забезпечити Україну лише азотними добривами фото, ілюстрація
На даний час український Агрохімпром міг би задовольнити потреби вітчизняних аграріїв повністю тільки в азотних добривах. Аналітики оцінюють цей потенціал в 120-150% наявного попиту

У даний час український агрохімпром міг би задовольнити потреби вітчизняних аграріїв повністю тільки в азотних добривах. Аналітики оцінюють цей потенціал в 120-150% наявного попиту, так як цей сегмент агрохімічної промисловості в Україні добре розвинений. Таку думку висловив начальник відділу стратегічного аналізу і планування агрохімгрупи Ostchem Михайло Саніцький, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

«Потенціал української хімічної галузі набагато вище, ніж потреби домашнього ринку, а за часів стабільної роботи всіх підприємств значну частину продукції також могли б збувати на експорт. Але фактична здатність щодо забезпечення українських аграріїв - зовсім інша справа, з огляду на доступність і вартість природного газу, як основної сировини для азотної хімії. Але ж в країнах ЄС - в Німеччині, Нідерландах, Польщі, Франції та інших - газ такий же дорогий, а заводи все-таки працюють», - заявляє М. Саніцький.

На думку голови асоціації «Союз агрохіміків України», директора з маркетингу і комерції агрохімічної компанії GROSSDORF Сергія Рубана, не дивлячись на перенасиченість світового ринку азотних добрив, ніші для поставки українських добрив є. А ось виробництво фосфорних і калійних добрив, за оцінками аналітика, не настільки перспективне. Так, потенціал забезпечення України фосфорними добривами власного виробництва не вище 30-40% від необхідних вітчизняним аграріям обсягів.

«Правда, велика частина сировини для них завозиться з-за кордону. Найкраще сировина - в Північній Африці, наприклад, в Марокко. Але щоб налагодити постійні канали поставок фосфорного сировини високої якості, необхідна стабільно працююча промисловість фосфорних і комплексних добрив. Фосфорні добрива можна було б виробляти в Україні і в більшому обсязі, проте за собівартістю возити в країну фосфорити або готові фосфорні добрива - це в принципі можна порівняти витрати», - уточнює він.

Експерт також додав, що по калійним добривам Україна взагалі не має альтернативи, крім імпорту. Так, єдині в Україні калійні рудники в Стебнику - в аварійному стані. Відкриття ж подібного виробництва обійдеться потенційному інвестору майже в $1 млрд.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0