Спецможливості
Новини

Аграрії зацікавилися вирощуванням гірчиці

26.01.2017
1374
Аграрії зацікавилися вирощуванням гірчиці фото, ілюстрація
Україна входить в число лідируючих країн з вирощування гірчиці. Найбільшим світовим виробником олійної є Канада

Гірчиця стає "топовою" олійною культурою останніх 4 років. Про зростання її популярності свідчить збільшення площ під гірчицю на 27,5% або на 5,4 тис. га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на дані, які надає Державна служба статистики України, без урахування анексованого осією Криму та непідконтрольних територій на Сході України.

У 2016 році українські аграрії засіяли гірчицею на зерно 57,4 тис. га, причому лідером за олійної культури виступила Херсонська область, де було засіяно 15,8 тис. га.

Підвищення інтересу до вирощування гірчиці у вітчизняного виробника спостерігалося і роком раніше: з липня по березень 2015/16 МР Україна переробила 5214 т насіння гірчиці. Це перевищило на 26,9% результати попереднього періоду.

У липні-березні 2011/12 МР обсяги переробки культури становили 2558 т, а вже в першому кварталі 2016 року було вироблено 64,6 т гірчичного порошку.

Серед привабливих особливостей гірчиці слід зазначити, що вона не потребує великої кількості азотних добрив. При цьому не варто забувати, що комплексний підхід до внесення мікродобрив може значно збільшити врожайність культури.

Гірчиця, вирощена на південній частині України, має більш високі органолептичні показники, але в зв'язку з нестачею вологи дає низькі врожаї. У період збирання в інших областях країни врожайність знижують дощі.

Україна входить в число лідируючих країн з вирощування гірчиці. Найбільшим світовим виробником олійної є Канада.

Ключові слова: горчица, Олійні

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0