Спецможливості
Новини

5 тез для успішного бізнесу в франчайзингу

19.07.2017
2135
5 тез для успішного бізнесу в франчайзингу фото, ілюстрація
Ім'я - відправна точка для рекламної кампанії, візуального образу

Франчайзинг можна описати як масштабування бізнесу. Про те, як збудувати успішний мережевий бізнес розповів голова Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, пише propozitsiya.com.

1. Думати глобально - головне завдання франчізера

Все, що ви думали в рамках одного бізнесу, для мережевого не підходить.

«Коли є один магазин або ресторан, ваші дії спрямовані на продукт, на дію всередині. Коли ж ми говоримо про мережу, навіть якщо це всього 2 точки, завдання абсолютно інші. У багатьох випадках франчайзер максимально «заморочується» однією точкою, забуваючи про системність, керованість, контроль, порядок прийняття рішень в наступних точках і т.д. », - пояснив А. Кривонос.

2. Пошук «фішки»

Відкриваючи мережевий бізнес, необхідно розробити якусь особливість, «фішку», на підставі якої він буде розвиватися. Це повинно бути щось, що об'єднує: по-перше, саму компанію з клієнтами, а по-друге, франчайзера і всіх його франчайзі, тоді виходить новий проект, який розвивається.

3. Відповідальність

Якщо франчайзер пропонує якусь дію, він повинен думати не в категорії якоїсь однієї своєї точки, а про всіх учасників. Бути більш консервативним, щоб всім разом бути інноваційними. Франчайзер повинен відшукати і відпрацювати ті речі, які 100% будуть працювати у всіх франчайзі.

4. Найменування

Ім'я - відправна точка для рекламної кампанії, візуального образу. В імені є бренд, історія, що дозволяють розвиватися далі. Це інформаційний привід, якщо потрібно щось відкоригувати - просто додавши інший колір, змінивши шрифт написання.

У житті кожної компанії має бути місце неймингу і легендою появи цього імені. У багатьох франчайзингових пакетах є розповідь, чому використовується та чи інша назва. Добре, коли бренд залежить від імені засновника, навколо якого формуються супутні продукти. Коли ж є назва, то дуже важливо пояснювати клієнтам і франчайзі, чому вона виникла. Це створює привід для спілкування. Через ім'я можна відсікати нецільового аудиторію.

5. Спілкування

99% роботи франчайзнінгового менеджера повинно бути присвячено спілкуванню - з майбутніми і нинішніми франчайзі, офісом, управляючою компанією, менеджментом, власником.

Якраз у спілкуванні криється можливість для трансформації і розвитку. Обмеження спілкування не дозволить досягти тотального контролю над усіма учасниками мережі. Тому діалог краще спровокувати, тоді його можна буде курирувати, що прискорити процес дискусії.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0