5 тез для успішного бізнесу в франчайзингу
Франчайзинг можна описати як масштабування бізнесу. Про те, як збудувати успішний мережевий бізнес розповів голова Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, пише propozitsiya.com.
1. Думати глобально - головне завдання франчізера
Все, що ви думали в рамках одного бізнесу, для мережевого не підходить.
«Коли є один магазин або ресторан, ваші дії спрямовані на продукт, на дію всередині. Коли ж ми говоримо про мережу, навіть якщо це всього 2 точки, завдання абсолютно інші. У багатьох випадках франчайзер максимально «заморочується» однією точкою, забуваючи про системність, керованість, контроль, порядок прийняття рішень в наступних точках і т.д. », - пояснив А. Кривонос.
2. Пошук «фішки»
Відкриваючи мережевий бізнес, необхідно розробити якусь особливість, «фішку», на підставі якої він буде розвиватися. Це повинно бути щось, що об'єднує: по-перше, саму компанію з клієнтами, а по-друге, франчайзера і всіх його франчайзі, тоді виходить новий проект, який розвивається.
3. Відповідальність
Якщо франчайзер пропонує якусь дію, він повинен думати не в категорії якоїсь однієї своєї точки, а про всіх учасників. Бути більш консервативним, щоб всім разом бути інноваційними. Франчайзер повинен відшукати і відпрацювати ті речі, які 100% будуть працювати у всіх франчайзі.
4. Найменування
Ім'я - відправна точка для рекламної кампанії, візуального образу. В імені є бренд, історія, що дозволяють розвиватися далі. Це інформаційний привід, якщо потрібно щось відкоригувати - просто додавши інший колір, змінивши шрифт написання.
У житті кожної компанії має бути місце неймингу і легендою появи цього імені. У багатьох франчайзингових пакетах є розповідь, чому використовується та чи інша назва. Добре, коли бренд залежить від імені засновника, навколо якого формуються супутні продукти. Коли ж є назва, то дуже важливо пояснювати клієнтам і франчайзі, чому вона виникла. Це створює привід для спілкування. Через ім'я можна відсікати нецільового аудиторію.
5. Спілкування
99% роботи франчайзнінгового менеджера повинно бути присвячено спілкуванню - з майбутніми і нинішніми франчайзі, офісом, управляючою компанією, менеджментом, власником.
Якраз у спілкуванні криється можливість для трансформації і розвитку. Обмеження спілкування не дозволить досягти тотального контролю над усіма учасниками мережі. Тому діалог краще спровокувати, тоді його можна буде курирувати, що прискорити процес дискусії.
Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com