Спецможливості
Новини

«Зелене світло» для закладання високої врожайності соняшника

06.04.2020
901
«Зелене світло» для закладання високої врожайності соняшника фото, ілюстрація

Забур’яненість посівів є суттєвою перешкодою для отримання високих врожаїв соняшника. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз UKRAVIT.

І кожен, хто принаймні раз вирощував цю культуру, знає про її чутливість до сегетальної рослинності, особливо на ранніх етапах росту та розвитку. За науковими даними, забур’яненість посівів у цей період може спричинити зниження врожайності на рівні 30-70 %, а в деяких випадках і взагалі коштувати аграрієві всього врожаю.

«Навесні молоді рослини соняшника сильно потерпають від багатьох дводольних і злакових видів бур’янів, зокрема таких, як амброзія полинолиста, лобода, нетреба звичайна та інших злісних видів, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Гербокритичним періодом у соняшника є фаза від сходів до появи 4-5 пар справжніх листків культури, оскільки, в середньому, до цієї фази рослини не є конкурентоспроможними по відношенню до бур’янів і не можуть чинити фітоценотичний тиск на них. Тому дуже важливо, щоб поле було чистим від бур’янів, і культура безконкурентно могла використовувати необхідні їй ресурси – вологу, світло, елементи живлення».

Щоб забезпечити вашому соняшнику оптимальні умови для росту й розвитку, Олександр рекомендує обов’язково застосовувати ґрунтові гербіциди. І в цьому контексті необхідно звернути увагу на високоефективний гербіцид Стелс (флурохлорідон, 250 г/л). Він є оптимальним рішенням для посівів соняшника, оскільки його діюча речовина надходить до коріння бур’янів та рухається акропетально до тканин листя, і бур’яни або знищуються ще до появи на поверхні ґрунту, або ж проростають слабкими та знебарвленими і швидко гинуть.

Препарат ефективно контролює широкий спектр однорічних дводольних та деяких злакових видів бур’янів і є незамінним проти амброзії полинолистої – одного із найбільш шкодочинних бур’янів у посівах соняшника. За рахунок своїх фізико-хімічних властивостей він забезпечує надзвичайно тривалий період захисної дії – до 3-4 місяців, залежно від погодних умов.

Тож ви можете впевнені, що рослини соняшника отримають оптимальні умови для росту й розвитку і «зелене світло» для закладання високого рівня майбутньої врожайності.

 

Ключові слова: соняшник, Гербіцид, бур'яни

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0