Спецможливості
Новини

Водорості займуть своє місце у світовому АПК

09.07.2021
721
Водорості займуть своє місце у світовому АПК  фото, ілюстрація

Європейська комісія поповнила ряди прихильників водоростей і покладає великі надії на їх роль в прогодуванні зростаючого світового населення. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi

«Явний інтерес Єврокомісії до виробництва водоростей підтверджується 24-сторінковим документом від 17 травня 2021 року, в якому, серед іншого, вказується майбутня роль водоростей як екологічно і економічно стійкого продукту в майбутньому Євросоюзі», — пише Жан-Поль Кадоре, головний науковий співробітник Algama. 

«Водорості є джерелом всіх наземних рослин. Заселивши землю кілька сотень мільйонів років назад, зелені мікроводорості дали початок всієї відомої наземної флори. 

У морі продовжують розвиватися кілька сімейств маловідомих водоростей (червоних, коричневих, жовтих). Одне тільки їх кількість дає уявлення про величину потенціалу. Дійсно, на сьогоднішній день вважається, що існує кілька мільйонів видів водоростей в порівнянні з близько 400 тис. видами рослин. 

Серед всіх цих сімейств водоростей ідентифіковано 70 тис., і використовується менше 100. 

Що стосується використання в їжу людиною, європейські правила дозволяють лише близько тридцяти видів водоростей, в тому числі тільки 5 видів мікроводоростей. 

Але європейські суб'єкти, академічні або приватні, згруповані в рамках Європейської асоціації біомаси водоростей (EABA), працюють над підтвердженням ще тридцяти видів. 

Біологічний потенціал водоростей в чому полягає в їх оригінальності: вони мають високий вміст білка або невідомі та атипові ферментативні процеси. Їх різноманітна біологія і біорізноманіття дозволяють розвиватися в екстремальних середовищах існування і середовищах (дуже високих або дуже низьких температурах або pH). Цей потенціал, розкритий сьогодні після десятиліть досліджень, відкриває величезне поле можливостей біотехнологічних додатків».

 

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее

1
0