Спецможливості
Новини

Україною скорочено виробництво експортоорієнтованих молокопродуктів

02.10.2019
690
Україною скорочено виробництво експортоорієнтованих молокопродуктів фото, ілюстрація

За 7 місяців 2019 року в Україні скоротилося виробництво більшості експортоорієнтованих продуктів – масла, сухого збираного молока, сироватки, а також казеїну. Про це, опираючись на дані Держстатистики України, повідомив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrainefood.org.

«Так, виробництво вершкового масла за сім місяців скоротилося на 19,3%, до 52,4 тис. т, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Хоча вже намічається тенденція до збільшення його виробництва ―  у липні його було виготовлено 9,3 тис. т, що майже на 1 тис. т. більше, ніж в червні місяці. Адже світові ціни на масло починають стабілізуватися після чотирьохмісячного падіння. І на останніх торгах молочного аукціону GDT ціна рекордно зросла за останні п’ять місяців ― 2,7%, до 4129 тис. дол./т. Подорожчало воно і в основних країнах-експортерах, в Океанії, до 4075 дол./т. ―  на 1,9%, в ЄС, до 4024 дол./т., ―  на 0,6%. Хоча у Сполучених Штатах ціна на масло навпаки знизилася на 4,8%, до 4663 дол./т. та американський експорт масла не вплине на глобальний ціновий тренд, тому світові ціни на цей продукт почнуть поступово підвищуватися», – розповів аналітик.

Разом з тим, на 18,9%, до 22,3 тис. т, скоротилося виробництво сухого знежиреного молока (СЗМ), у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Через дефіцит молока-сировини національні виробники не в змозі відновити виробництво до рівня попередніх років.

Виробництво сироватки також продовжує демонструвати спад. Так, за 7 місяців 2019 року  було вироблено 35,6 тис. т., що на 12,8% менше, порівняно з минулим роком. Такий тренд виробництва буде продовжуватися у найближчі місяці, у зв’язку з падінням попиту на кормову сироватку.

Продовжує скорочуватися і виробництво казеїну. Загальні об’єми його виробництва знизилися на 23,5%, до 3,8 тис. т, порівняно з аналогічним періодом минулого року, а липневі об’єми впали до 774 т, що на 33,5% менше, ніж 2018 року.

Стабільне та суттєве нарощування виробництва серед експортоорієнтованих продуктів демонструє лише сухе незбиране молоко (СНМ). Так, за 7 місяців поточного року його вироблено 12,7 тис. т, що на 71% більше, у порівнянні зі звітним періодом минулого року. У липні його вироблено 1,9 тис. т, що на 93,6% більше, ніж у липні минулого року.

«Стрімке зростання світової ціни на СНМ з початку року змусило українських виробників серйозно наростити виробництво. Останні торги на GDT продемонстрували ріст на 1,9%, до 3133 дол./т. На ринку очікується подальше зростання цін через зростаючий попит на початку сезону «великого молока» в Океанії, яка є ключовим гравцем в експорті СНМ», ―   каже Володимир Андрієць.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0