Спецможливості
Новини

У Польщі катастрофічно бракує сезонних працівників з України

25.05.2021
1415
У Польщі катастрофічно бракує сезонних працівників з України фото, ілюстрація

Трудова міграція має особливий вплив на сезонні роботи у будь-якій країні. А в умовах карантинних обмежень будь-які перешкоди мають катастрофічні наслідки в аграрному секторі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vgolos.com.

Вже зараз фермерські господарства сусідньої Польщі почали відчувати гостру нестачу робочих рук. Адже вже за кілька днів, наприкінці травня, розпочнеться сезон зі збору ягід.

За інформацією аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, польські підприємці скаржаться, що половина їхнього врожаю може бути втрачена, якщо іноземці не повернуться до сезонної роботи.

Незважаючи на те, що в Польщі через пандемію все-таки залишаються постійні робочі з України, це не вирішує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві, де характер робіт саме сезонний.

Під час сезону збору ягід фермерам у Польщі потрібно додатково біля ста тисяч сезонних працівників. Адже чимало поляків у цей час також прагнуть заробити більше, а тому їдуть на схожі роботи у країни Скандинавії чи Німеччину або Нідерланди.

Натомість українці часто влаштовуються на сезон збирати фрукти, овочі, на переробку врожаю.

 

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0