Спецвозможности
Новости

В МЗС України закликали інші країни не купляти в росії крадене українське зерно

12.05.2022
380
В МЗС України закликали інші країни не купляти в росії крадене українське зерно фото, иллюстрация

Міністерство закордонних справ України категорично засуджує дії російської федерації щодо розпорядження зерном, незаконно експропрійованим в українських аграріїв.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на МЗС України.

Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках.

МЗС України попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає рф, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російської окупаційної влади. Це означає, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасниками цього злочину.

За інформацією українського Уряду окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. т зерна на суму понад 100 млн доларів США. Практично всі кораблі, які виходять із зерном з Севастополя, перевозять крадену українську продукцію.

Крадіжку росією українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази:

  • розпорядження так званої «мерії Бердянську» № 10-п від 07.05.2022 щодо вилучення пшениці та ячменю у приватної компанії;
  • пресреліз законодавчих зборів красноярського краю рф № 379 (13593) від 27.04.2022 щодо рішення комітету у справах села та агропромислової політики провести експропріацію врожаю у фермерів Херсонської області, тимчасово окупованої збройними силами рф;
  • пропозиції міністерства сільського господарства росії відкласти введення в дію федеральної державної інформаційної системи відстеження походження зерна та продуктів перероблення зерна на 1 рік;
  • запровадження ФДІС «Зерно», розробленої російським «Центром Агроаналітики», мало на меті встановлення контролю за використанням харчових ресурсів на території рф, але у зв’язку з воєнною агресією росії проти України, вже розроблена система стала небажаною для рф з огляду на необхідність обліку незаконно вивезеного зерна з території України.

Злочинне вилучення, вивезення та користування українським зерном є черговим свідченням деструктивних дій рф, які, зокрема, порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) — гарантування продовольчої безпеки та подолання голоду. Така політика держави-агресора ставить під питання доцільність її членства в ФАО та інших міжнародних організаціях.

Вимагаємо від росії припинити викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден.

Закликаємо міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії рф проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі.

Интервью
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее
Олег Вагин более всего примечателен своей открытостью и готовностью делиться секретами выращивания многих растений. В последние годы он полностью сконцентрировался на выращивании голубики, перейдя от выращивания саженцев до закладки... Подробнее

1
0