У Криму визнали, що без української води півострів перетвориться на пустелю
Триваюча посуха в Криму викликає все більшу стурбованість фахівців-екологів і агрономів. Кримський вчений Маргарита Литвиненко виступила з різкою заявою про те, що Північний Крим просто приречений стати пустелею, якщо туди не буде відновлено подачу дніпровської води, передає propozitsiya.com, посилаючись на ІА «Факти».
На думку М. Литвиненко, формальне вирішення питання - кадрові перестановки і субсидування Криму з федерального бюджету - не допоможе впоратися з посухою на півострові.
«Компенсувати збитки - це не вихід з надзвичайної ситуації. Умови важкі, води дійсно не вистачає. Можна звільняти керівників МНС, слідом за ними напевно підуть керівники сільського господарства. Але це, на жаль, ситуацію не виправить, бо все йде до подальшого опустелювання Криму. Вода від звільнень і від грошей з Москви не візьметься », - прогнозує еколог.
За її словами, зараз навіть ті фахівці, які в 2014-2015 роках говорили, що півострів обійдеться без води і стане квітучою здравницею, вже офіційно визнали, що вода Криму потрібна.
Кремль вважає проблему прісної води в Криму чисто комерційною. Вірніше, Кремль хотів би так вважати. Москва зробила пропозицію Києву з цього приводу - пропозиція, що оцінює комерційні вкладення і зусилля Києва, щоб вода надійшла в Крим. Але для Києва питання води не стільки комерційне, скільки політичне.
Москва пропонувала оцінку проекту в кілька десятків мільйонів доларів. Можливий політичний збиток від підтримки Росії в Криму Київ оцінює в кілька сотень мільйонів. Тому швидше за все домовитися в цьому питанні не вдасться.
Мабуть Київ пішов би на співпрацю, якби компенсації оцінювалися саме як політичні - а це, може бути, в сто раз більше грошей.
Так що навряд чи проблема з водою буде вирішена. Тим більше, що зараз режим економії вводиться за різними проектами.
Як уже писала propozitsiya.com, в Криму розглядається ідея використання для зрошення очищених стічних вод, але для цього потрібні значні асигнування, яких немає. Російським «владі» Криму не вдалося побудувати такі споруди навіть в Балаклаві під Севастополем, хоча для цього виділяли кошти з Федеральної цільової програми.