Спецможливості
Новини

Українцям доведеться забути про традицію робити запаси на зиму

07.09.2017
4152
Українцям доведеться забути про традицію робити запаси на зиму фото, ілюстрація
Зважаючи на високі ціни на продукти, українцям доведеться забути про традицію робити запаси на зиму

Зважаючи на високі ціни на продукти, українцям доведеться забути про традицію робити запаси на зиму. Якщо закласти в погріб по 0,5 кг овочів на людину в день, а запасів має вистачити до травня, то до березня на кожного члена сім`ї припаде до 105 кг картоплі. Тобто кожна родина з трьох осіб повинна купити приблизно 300 кг картоплі. Додамо сюди буряк, цибулю, капусту, моркву - на все це потрібно витратити майже 1700 грн. Але не всі можуть зробити навіть такі скромні запаси. Такі невтішні висновки зробив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише propozitsiya.com з посиланням на ukurier.gov.ua.

Проте є й позитивний момент. Скоро не потрібно буде робити запаси.

Адже раніше ціна на овочі восени була суттєво нижча, ніж навесні. В Україні ми спостерігали коливання цін у 20-40%. Зокрема у Європі це лише 2-4%.

"Якщо ми підійшли до східноєвропейської ціни, то таких перепадів на цінниках у нас не буде. Тому, звісно, зробити запаси у 2018 році чи й навіть у 2019-му, щоб заощадити на тому, що ви заклали в погріб, навряд чи вдасться", - додає О. Дорошенко.

Він висловив припущення, що найближчими роками ціни на продукти в Україні будуть вищі за європейські. І тут головне - аби не зробили так, як це було раніше. Коли вартість одного з продуктів у нас була вищою, ніж у Європі. Тоді влада перекрила кордон імпортним аналогам, зокрема, австрійським і німецьким, сказавши, що їхня якість не відповідає українській. І ми споживали дорогий український продукт, замість дешевших імпортних аналогів.

Якщо порівняти вартість м’яса у Європі й Україні, то наприклад, бройлер у Польщі можна купити за 41 грн, а в Україні - за 63 грн, філе курки в Польщі й Естонії коштує приблизно 90 грн, а в Україні більше 100 грн.

Низькою теж не буде вартість хліба. Згідно з офіційною статистикою закупівельна ціна на зерно вже зросла на 15%, якщо порівняти 2016 рік із першим півріччям 2017-го.

Ключові слова: продукты

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0