Спецможливості
Новини

Україна дбає про підтримку бджолярства й оновлює галузеве законодавство, — Висоцький

01.10.2021
1016
Україна дбає про підтримку бджолярства й оновлює галузеве законодавство, — Висоцький фото, ілюстрація

На 2022 рік продовжено дію програми державної підтримки бджолярства, за якою пасічники можуть отримати по 200 гривень за одну бджолосім’ю, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

За його словами, прийом заявок на отримання допомоги за нинішній рік завершено. В жовтні Мінагрополітики затвердить загальну суму виплат.

Загалом державна підтримка бджільництва, за словами Висоцького, здійснюється за двома напрямами: як безпосередньо через субвенції з бюджету, так і через законодавче та нормативне регулювання.

«У березні зареєстровано наказ, який чітко регламентує відносини бджолярів і аграріїв, котрі займаються рослинництвом. Передбачено, що при кожній громаді може бути створено комісію за участю аграріїв, бджолярів, фахівців Держпродспоживслужби, правоохоронців, представників органів місцевого самоврядування, яка розглядатиме конфліктні ситуації й, зокрема, ухвалюватиме рішення про покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів й за отруєння бджіл», — нагадав перший заступник міністра.

Він констатував, що в Україні поменшало випадків із загибеллю бджіл на полях і в садах через внесення небезпечних речовин. Три роки поспіль кількість заморених комах значно зменшується.

Надалі ж, за словами посадовця, використання потенційно небезпечних для бджіл хімікатів буде чітко регламентуватися законодавством.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0