Спецможливості
Новини

Україна стане топовим гравцем світового ринку продовольства

04.08.2017
1936
Україна стане топовим гравцем світового ринку продовольства фото, ілюстрація

Україна є європейським лідером за кількістю орних земель. Уже в найближчому майбутньому у зв'язку з ростом населення її роль на світовому сільськогосподарському ринку може різко зрости, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на BusinessViews.

Зростання населення Землі значно випереджає за темпами розширення площ орних земель. Якщо з 1960 року площ під сільськогосподарськими культурами стало на 40% більше, то чисельність людей збільшилася більш ніж удвічі. На липень 2017 року населення Землі становило близько 7,5 млрд людей. І його зростання, за прогнозами ООН, продовжиться до кінця 21 століття. За підрахунками організації, до 2100 року чисельність населення коливатиметься від 9,5 до 13,3 млрд осіб.

Кількість гектарів у перерахунку на одну людину скорочується. І якщо ця тенденція триватиме і надалі, то люди в найближчому майбутньому можуть зіштовхнутися з нестачею орних земель, що спричинить за собою брак продовольства.

І тут роль України в світовому сільськогосподарському виробництві може значно зрости. За даними Світового банку, країна замикає десятку країн-лідерів за кількістю орних земель. В Україні сконцентровано 33 млн га сільськогосподарських угідь. Трійку лідерів очолює Індія (156 млн га), на другому місці США (155 млн га), на третьому - Росія (123 млн га). При цьому Україна є єдиною країною в цьому списку, яка повністю розташована на європейському континенті.

Україна має один з найкращих у світі показників за площею сільгоспугідь на душу населення, займаючи дев'яте місце. На кожного жителя країни припадає 0,7 га. При цьому якість цієї землі є дуже високою. З 33 млн га ріллі 22 млн га становить чорнозем, найбільш родючий вид ґрунту. В Україні сконцентрована приблизно десята частина всіх світових запасів чорнозему.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0