Спецможливості
Новини

Учені розробили біопаливо на "текілі" — воно є ефективнішим від цукрового та кукурудзяного

03.04.2020
905
Учені розробили біопаливо на "текілі" — воно є ефективнішим від цукрового та кукурудзяного фото, ілюстрація

Рослина агави, що використовується для виготовлення текіли, може бути використана як екологічно безпечний замінник транспортного палива. До того ж, вона потребує менше ресурсів, ніж кукурудза та цукрова тростина.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на TechXplore.

Йдеться у спільному дослідженні науковців університету Сіднея, Університету Ексетера та Аделаїдського університету, опублікованому у Journal of Cleaner Production.

Сенсаційних висновків ученим вдалося дійти за допомогою хімічного аналізу агави з експериментальної ферми у Квінсленді. Автори зазначають, що агава має низку переваг порівняно з іншими джерелами біоетанолу, такими як цукрова тростина та кукурудза.

"Агава - екологічно чиста культура, яку ми можемо використати для виробництва палива та медичних продуктів на основі етанолу", - наголосив Даніель Тан, доцент Інституту сільського господарства Сіднея.

За його словами, ця рослина може рости навіть у напівзасушливих районах без поливання, не конкурує з продовольчими культурами та не вимагає значних запасів води та добрив.

Дослідження виявило, що у той час як цукрова тростина із урожаю, який виріс на одному гектарі, дає 9900 літрів біопалива, агава – 7414. Проте остання потребує на 69% менше води, ніж цукрова тростина, і на 46% менше води, ніж кукурудза, і є більш екологічно-безпечною.

Рослину також можна використовувати при виробництві етанолу для антисептиків для рук, так потрібних у період пандемії COVID-19.

Ключові слова: біопаливо, етанол, агава

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0