Спецможливості
Новини

Стан посівів пізніх культур поки що добрий та задовільний

04.08.2021
2305
Стан посівів пізніх культур поки що добрий та задовільний фото, ілюстрація

Третя декада липня характеризувалася надзвичайно жаркою погодою, з нерівномірними опадами подекуди у вигляді злив, місцями з градом, які призводили на деяких полях до пошкодження та полягання посівів сільськогосподарських культур. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН України.

Середня температура повітря становила від 18 до 28 0С і була на 3–7 0С вищою за норму. Максимальна температура повітря знаходилася у межах від 31 до 37 0С, поверхня ґрунту вдень прогрівалася до 56–68 0С, мінімальна — знижувалася до 13–20 0С тепла.

Атмосферні опади носили локальний, зливовий характер та розподілялися на території країни дуже нерівномірно.

В денні години за всіх строків сівби у рослин кукурудзи спостерігається часткова втрата тургору та його відновлення в нічні години. Враховуючи гідротермічні умови, фактичний стан гібридів кукурудзи за всіх строків сівби в більшості регіонів можна характеризувати як добрий та задовільний.

Посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані. Спостерігається зрідження посівів на 25–30 % площ (іноді до 50%) від заданої густоти стеблостою внаслідок несприятливих погодних умов на початкових етапах розвитку і пригнічення посівів гербіцидами ґрунтової дії. Зараз рослини сої перебувають у фазах «бутонізація – початок цвітіння – формування бобів». Висота рослин залежно від сорту становить від 50 до 86 см, кількість сформованих бобів — 10–11.

У рослин соняшнику тривають фази «цвітіння – формування кошиків».  Висота рослин  коливається від 145 см до 200 см. На деяких посівах відмічається втрата тургору у денні години. Стан рослин переважно добрий. 

Рослини проса знаходяться у фазі «викидання волоті», висота рослин — 45–75 см, густота — 280–350 шт./м2. Місцями спостерігається вилягання рослин. Посіви проса переважно у задовільному стані.

Рослини гречки перебувають у фазах  «цвітіння – плодоутворення». Висота рослин становить 65-88 см, густота – за широкорядного способу сівби — від 150 до 225 шт./м2, за звичайного рядкового — від 280 до 350 шт./м2. Зниження  середньодобової температури повітря у кінці другої – на початку третьої декад липня сприяло підвищеному виділенню нектару та кращому відвідуванню рослин комахами-запилювачами. Хвороб і масового заселення шкідниками не виявлено. На посівах спостерігаються поодинокі рослини із заселенням попелицею.

У буряків цукрових відмічається інтенсивний ріст вегетативної маси та коренеплоду. Стан посівів задовільний та добрий.

Вчені НААН нагадують про шкоду від спалювання соломи, зокрема: підвищення температури на поверхні ґрунту до 360 0С; на глибині 5 см — 50 0С (навіть за температури 40 0С гине ґрунтова біота); вигоряння гумусу; інтенсивне висушування ґрунту на глибині до 10 см; загибель типових мікроорганізмів; зменшення водопроникності ґрунту. Нормальне біологічне функціонування ґрунту за таких умов відновлюється через 2‒3 місяці.

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0