Спецвозможности
Новости

Зволоження ґрунту під зерновими достатнє. Проте не скрізь

14.06.2022
356
Зволоження ґрунту під зерновими достатнє. Проте не скрізь фото, иллюстрация

Незважаючи на деякі малосприятливі особливості поточного вегетаційного періоду, від якого залежить урожай сільськогосподарських культур, погодні умови для формування пристойного валового збору ранніх зернових на сьогоднішній день залишаються цілком сприятливими, повідомила Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Незважаючи на те, що останніми днями ми спостерігаємо «хвилю тепла», або «хвилю спеки» в Україні, і відповідно, збільшення випаровування вологи з ґрунту, його зволоження на більшості площ під сільськогосподарськими культурами, а саме під ранніми ярими, під пізніми теплолюбними, під озимими, залишається на достатньому рівні. Проте не скрізь», — сказала вона.

За словами експертки, на сьогоднішній день цілком достатньо вологи фіксується на полях західних, північних, північно-східних, центральних областей. Що стосується півдня, то засуха в цьому регіоні була неминучою, де упродовж весни спостерігалися нетипові для даного періоду часу синоптичні процеси — починаючи з кінця лютого і до початку червня відбувалося домінування високого атмосферного тиску.

«Такі умови призвели до розвитку засухи. Починаючи вже з травня, засуху ми фіксували на півдні Одеської області, яка потім поширювалася, поглиблювалася. На сьогодні можемо сказати, що засуха триває в Одеській, Херсонській, Запорізькій, деяких районах Дніпропетровської і центральних районах Полтавської областей», — уточнила Тетяна Адаменко.

За її словами, оскільки урожай уже сформований, зниження врожайності через засуху не буде критичним.

Интервью
В последние годы резко участились нотификации на украинское зерно - жалобы от иностранных покупателей на наличие в нем карантинных организмов. Специалисты утверждают, что такую цену Украина платит за существующую схему поборов с... Подробнее
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягодничество называют одной из самых перспективных отраслей АПК. Именно сюда и начинающие, и опытные аграрии вкладывают большие суммы денег. О том, по каким критериям следует выбирать культуры и жива

1
0