Зрошення в Україні потрібне не стільки країні, скільки світовій спільноті, - експерт
Зрошення в Україні потрібне не стільки країні, скільки світовій спільноті. Таку думку висловив в інтерв'ю propozitsiya.com доктор технічних наук, професор, академік НААН, директор Інституту водних проблем і меліорації Михайло Ромащенко.
За його словами, серед глобальних проблем, які світова спільнота має вирішувати, одна з найбільших - це продовольча. У світі приблизно 1 млрд людей страждають від дефіциту продовольства.
У той же час, Україна входить в трійку країн (разом з Росією і Казахстаном), які мають найбільший потенціал нарощування виробництва продовольства. За оцінками ФАО, потенціал України дозволяє виробляти досить продовольства для того, щоб нагодувати 450-500 млн осіб.
Експерт зазначив, що в Україні зараз не існує загрози продовольчої безпеки - аграрії віращівают 60 млн т зерна щорічно.
У той же час, в існуючих кліматичних умовах, за існуючими технологіями, залежачи від рівня природного вологозабезпечення, Україна може вирощувати 60-71 млн т зерна на рік, на більше - вологи не вистачає. Щоб вирощувати щорічно не менше 80 млн т, треба мати 2,5-3 млн га зрошуваних земель.
Крім того, М.Ромащенко зазначив, що якщо не розвивати зрошення в зоні Степу, то при збереженні тенденцій кліматичних змін вони стануть депресивними регіонами.