Заяви про продовження роботи зернового коридору зроблені – судна досі стоять
Інспекцій суден у рамках зернової ініціативи в четвер, як і раніше, немає, незважаючи на зроблені напередодні заяви сторін про продовження її роботи до 18 липня.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.
Згідно з даними Спільного координаційного центру (СКЦ), останню інспекцію на вхід було здійснено 6 травня цього року: її пройшло судно Deniz M під прапором Панами, яке в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН 14 травня вирушило з Одеси з 30 тис. тонн пшениці до Судану й у четвер пройшло інспекцію на вихід.
Крім нього, інспекція на вихід у четвер відбулася ще на одному балкері – Seaeagle з 61,73 тис. тонн кукурудзи для Саудівської Аравії.
Отже, усередині зернового коридору залишаються лише два судна, які очікують інспекції на вихід: судно Mastro Mitros, що вийшло з Одеси із 32,61 тис. тонн кукурудзи та 8,7 тис. тонн соєвих бобів для Єгипту, а також судно DSM Capella, що залишило порт «Чорноморськ» 17 травня, з 30 тис. тонн кукурудзи для Туреччини.
Уточнюється, що загалом інспекцію на вхід за час дії зернової ініціативи від початку серпня 2022 року пройшли 917 суден, тоді як на вихід – 950 (різниця пояснюється тим, що частина суден стояла з агропродукцією в портах від початку війни).
Зокрема, у травні на вхід було проінспектовано лише 11 суден порівняно з 54 у квітні та 89 у березні. Рекордних темпів інспекції на вхід було досягнуто у вересні та жовтні – відповідно 186 і 136 суден.
Щодо інспекцій на вихід, то з початку травня їх було здійснено 53 порівняно з 65 у квітні та 85 у березні. Рекордні темпи інспекції на вихід було зафіксовано в жовтні – 194, тоді як у вересні та листопаді-грудні минулого року їх було від 125 до 105.
У результаті експорт у травні впав до 1,07 млн тонн із 2,79 млн тонн у квітні та 3,93 млн тонн у березні. Рекордний рівень було зафіксовано в жовтні – 4,24 млн тонн, а сумарно він становив 30,28 млн тонн.
Наразі понад 60 суден перебувають в очікуванні огляду на вхід.