Спецможливості
Новини

Запорізькі партизани передали вітання «керівникам» Мелітопольського та Якимівського елеваторів

16.07.2022
629
Запорізькі партизани передали вітання «керівникам» Мелітопольського та Якимівського елеваторів фото, ілюстрація

За словами партизанів, боротьбу за «посади» колаборанти почали як тільки росія окупувала частину Запорізької області. Оскільки розуміли, що саме через ці підприємства загарбники вивозитимуть зернові культури та соняшник до Криму.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 24tv.ua.

Після того, як російські війська зайшли на територію Запорізької області, окупанти «віджали» Мелітопольський елеватор у його попередніх власників та передали підприємство під керування відомому в Україні підприємцю Сергію Ж. До повномасштабного вторгнення він був депутатом Запорізької ОДА та навіть балотувався до Верховної Ради. Його дружина досі значиться депутаткою ЗОДА та входить до складу однієї з важливих комісій.

За словами партизанів, Ж. не поліз в окупаційну «владу», а вирішив співпрацювати з росіянами та заробляти гроші, не привертаючи уваги до своєї особи. Але йому цього не вдалося, адже борці з загарбниками не могли пройти повз настільки нахабного пограбування селян.

Через те, що аграріям нема куди подітися, вони вимушено везуть насіння соняшника у Мелітополь, де його викуповують за смішними цінами. З «купленої» продукції на місцевому олійноекстракційному заводі роблять олію, яку вивозять до Криму та Росії.

Аналогічною є ситуація на Якимівському елеваторі, яким тимчасово керує Валерій Г., що також мав політичні амбіції та був районним депутатом. Дружина Г. очолює одну з місцевих сільських рад.

На підприємстві в Якимівці скуповують деякі види зерна по 4500 рублів (близько 24 доларів за реальним курсом) за тонну, тоді як на світових ринках середня вартість тонни сягає 420-440 доларів). При цьому вартість, яку пропонує аграріям «очільник» елеватора, є найвищою у районі.

«Ми відстежуємо діяльність кожного колаборанта. І покараємо всіх. Не треба вважати, що можна бути дотичним до цинічного пограбування власного народу та не відповісти за такі вчинки. І нехай деякі не сподіваються, що після деокупації зможуть розповідати про співпрацю під примусом», — зазначили партизани.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0