Спецможливості
Новини

Закон про ринок землі — лише початок змін, — Ковалів

27.04.2020
915
Закон про ринок землі — лише початок змін, — Ковалів фото, ілюстрація
Юлія Ковалів

Для реалізації земельної реформи необхідно ухвалити низку законів, які забезпечать прозорість ринку землі, реформувати Держгеокадастр та забезпечити фінансову підтримку фермерів, розповіла голова Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України, заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

"Перш за все, необхідно буде ухвалити низку законів, які забезпечать прозорість ринку землі. Потрібне системне реформування Держгеокадастру та запровадження електронних земельних аукціонів. Крім того, важливо забезпечити фінансову підтримку фермерів – як для придбання ними земель сільськогосподарського призначення, так і для розвитку вже існуючих господарств: на модернізацію техніки, додаткові оборотні кошти», - сказала Ковалів.

Вона зазначила, що земельна реформа – питання, яке тягнеться від перших років незалежності України.

«Якщо подивитися на передвиборчі програми всіх політичних сил, починаючи з 2000-их, у більшості з них точно прочитаєте пункт про землю. Хтось обіцяв запровадити європейську модель ринку, хтось енергійно виступав проти, вішаючи ярлики, що ринок землі мало не дорівнює державній зраді. Тепер ми, нарешті, маємо прийнятий закон про запровадження в Україні ринку землі. Це лише початок структурних змін, як треба буде пройти, аби в нашій державі запрацював дійсно відкритий ринок», - наголосила заступник керівника Офісу Президента.

Вона нагадала, що перші два з половиною роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га однією фізичною особою. Купувати землю до 2024 року зможуть лише українці. З 2024 року таку можливість отримають також українські юридичні особи – до 10 тис. га. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. А питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватись на референдумі.

 

Ключові слова: закон, ринок землі

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее

1
0