Спецможливості
Новини

Європейським бджолам загрожують азійські шершні

31.12.2022
1102
Європейським бджолам загрожують азійські шершні фото, ілюстрація

Азіатський шершень (Vespa velutina) потрапив до Європи з Китаю у 2004 році. Наразі він поширився і почав загрожувати медоносним бджолам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на techno.nv.ua.

Зоолог Університетського коледжу Корка Ейлін Діллейн та її команда проаналізували три гени першого зареєстрованого прибуття азіатського шершня до Ірландії у квітні 2021 року та порівняли їх із послідовностями шершнів, виявлених у континентальній Європі. Всі гени були такими, що передаються по жіночій лінії.

«Більш ранні дослідження продемонстрували, що азіатські шершні в Європі, вірогідно, мають одну й ту ж генетичну лінію. Ми пішли далі і розглянули два додаткові гени, які є чутливішими для виявлення варіацій усередині інвазивної популяції», — пояснює Діллейн.

Результати показали, що материнська лінія шершня, виявленого в Дубліні, була такою самою, як у всій Європі.

«Наші результати, поряд з результатами інших груп, припускають, що вся популяція V. velutina в Європі, яка потенційно налічує багато мільйонів особин, походить від однієї самки, що прибула з Китаю близько 15−20 років тому», — пишуть вчені.

У своїй рідній Південно-Східній Азії азіатський шершень полює на азіатських медоносних бджіл, які мають складну систему захисту.

Але їхні європейські родичі таких механізмів не мають.

Ділейн та її колеги відзначають, що дуже низька генетична різноманітність у європейській популяції V. velutina може забезпечити потенціал для біологічного контролю.

Але дослідники також попереджають, що «зміна клімату, ймовірно, збільшить загрозу успішного вторгнення в майбутньому, тому необхідно зберігати пильність щодо цього виду».

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0